طاها پخش

دانستنی های علمی6 ایرانی در فهرست یک صدم درصد برتر جهان
تصویر یک ایرانی در بین 60 بازیکن برتر جوان دنیا

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با توجه به بروز رسانی سایت آی اس آی تعداد دانشمندان یک صدم درصد دنیا مشخص شدند و نام شش نفر از ایران هم در فهرست یک صدم درصد برتر دنیا به چشم می خورد.

وب سایت کلیک: شش دانشمند ایرانی در فهرست یک صدم درصد برتر دنیا قرار گرفتند. به نقل از وزارت علوم، محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نقل ازی از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت وب آو ساینس ارائه کرد و گفت: با توجه به بروز رسانی سایت آی اس آی تعداد دانشمندان یک صدم درصد دنیا مشخص شدند و نام شش نفر از ایران هم در فهرست یک صدم درصد برتر دنیا به چشم می خورد.

دانشمند, ایران, دانشمند ایرانی, ایرانی فهرست صدم درصد برتر دنیا

دانشمند ایرانی, ایران, دانشمند


وزیر علوم افزود: تا سال قبل تعداد دانشمندان کشورمان در این فهرست ۵ نفر بود که امسال به شش نفر افزایش یافته است.

دکتر دهقان از دانشگاه صنعتی امیر کبیر، دکتر گنجی از دانشگاه صنعتی بابل، دکتر شیخ الاسلامی از دانشگاه صنعتی بابل، دکتر رضا پور از دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، دکتر عباس بندی از دانشگاه  بین المللی امام خمینی و دکتر نیکنام از دانشگاه صنعتی شیراز شش استاد برتر ایرانی از فهرست دانشمندان پر استناد دنیا هستند.

فهرست یک صدم درصد دانشمندان برتر دنیا توسط پایگاه استنادی وب آوساینس استخراج می شود و این در حالی است که فهرست دانشمندان یک درصد برتر دنیا توسط پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام (ISC) استخراج شده و تعداد دانشمندان ایرانی یک درصد برتر دنیا را ۲۲۹ نفر اعلام کرده است.

2 دانشگاه ایرانی در بین 500 دانشگاه برتر جهان
facebook google telegram twitter whatsApp