طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

بین المللالعبادی فرمان شروع عملیات آزادسازی موصل را صادر کرد
توضیحات مشاور فرمانده سپاه قدس درباره عملیات آزادسازی "موصل"

نخست وزیر عراق فرمان شروع عملیات آزادسازی موصل را اعلام کرد.

داعش, شروع عملیات, موصل, العبادی فرمان شروع عملیات آزادسازی موصل صادر

داعش, آغاز عملیات, موصل, پلیس ملی, عراق, ارتش عراق, بین الملل, عملیات آزادسازی, نخست وزیر, حیدر العبادی, انساندوستانه, مبارزه با تروریسم

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ شبکه تلویزیونی المیادین اعلام کرد، نخست وزیر عراق شروع عملیات آزادسازی موصل را اعلام کرد.

حیدرالعبادی در پیامی ضمن اعلام شروع عملیات آزادسازی موصل، خطاب به ساکنان این شهر اظهار داشت، به زودی در کنار شما خواهیم بود، پرچم عراق را در موصل برخواهیم افراشت، ما برای نجات شما از تروریسم می آییم.

وی در سخنانی که از تلویزیون دولتی عراق پخش شد اعلام کرد: نیرویی که هدایت عملیات مهم آزادسازی موصل را بر عهده دارد ارتش شجاع عراق به همراه پلیس ملی این کشور است. آنها، نیروهایی هستند که وارد موصل خواهند شد و نه دیگران.

نخست وزیر عراق ادامه داد: در روزهای اخیر تلاش هایی انجام گرفت تا عملیات آزادسازی موصل به تاخیر بیفتد اما چنین نشد. برای تامین موارد انسان دوستانه، گروه کاملی تشکیل شده است.

شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از خبرنگار خود اعلام کرد، ارتش آمریکا با استفاده از توپخانه و موشک های هوشمند مواضع داعش را در اطراف موصل هدف قرار می دهد.

این شبکه افزود: توپخانه عراق نیز از منطقه قیاره، در جنوب موصل، آتش تهیه نیروهای مهاجم را فراهم می کند. نیروهای مبارزه با تروریسم عراق نیز خطوط دفاعی داعش را در تلکیف و طاحونه البلده در شرق موصل گلوله باران می کنند.

این شبکه همچنین به نقل از منابع وابسته به خود در عراق اعلام کرد، سرلشکر عبدالوهاب الساعدی، فرماندهی عملیات آزادسازی فلوجه، مدیریت عملیات آزادسازی موصل را بر عهده دارد.
بر اساس آنچه که نهادهای اطلاعاتی کشور عراق تهیه کرده اند اهداف اولیه نبرد در موصل سیصد و پنجاه مورد را شامل می شود.

شبکه تلویزیونی العالم به نقل از خبرنگار خود اعلام کرد، هم زمان با شروع عملیات آزادسازی موصل ، جوانان موصلی نیز قیام علیه داعش را شروع کردند.

این شبکه افزود: یگان موشکی بسیج مردمی عراق مواضع و قرارگاههای داعش را زیر آتش خود گرفته است.

عملیات آزادسازی موصل اکتبر شروع می شود
facebook google telegram twitter whatsApp