طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیرابطه مصرف عمده قرص های ویتامین با سرطان!
۵ ماده غذایی که می توانید در مصرف آن ها زیاده روی کنید

بسیاری از مردم در پاییز آغاز به مصرف بی رویه و افراطیِ قرص های ویتامین با هدف تقویت سیستم ایمنی بدن خود می کنند که اقدامی نامناسب است.

مصرف بی رویه مکمل ها, تقویت سیستم ایمنی بدن, سرطان, رابطه مصرف عمده قرص ویتامین سرطان!

مصرف بی رویه مکمل ها, تقویت سیستم ایمنی بدن, سرطان, قرص های ویتامین
به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ یک مطالعه جدید توسط محققان دانشگاه کلرادوی آمریکا نشان می دهد که این روش جلوگیری از بیماری، خود عامل بروز بیماری های خطرناک است.


این محققان معتقدند که مصرف بی رویه مکمل های ویتامینی خطر ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی - عروقی را افزایش می دهد.


به گفته این متخصصان، شکی نیست که مکمل های ویتامینی ممکن است فوایدی برای سلامتی انسان داشته باشند اما مصرف بیش از مقدار توصیه شده روزانه می تواند اثر معکوس بر اورگانیسم بدن داشته باشد.


در این تحقیق که بیش از ۱۰ سال به طول انجامیده، محققان با آزمایش روی ۱۰۰۰ داوطلب دریافتند که مصرف ویتامین ها می تواند یک فرد را برای همیشه از سلامتی محروم کنند و به طور خاص، محققان متوجه شده اند که افزایش سطح بالایی از بتا کاروتن در بدن، خطر ابتلا به سرطان ریه و بیماری های قلبی عروقی را بر این گروه تا ۲۰ درصد افزایش می دهد. همچنین اسید فولیک باعث کاهش پولیپ در روده بزرگ می شود و شخص را در برابر سرطان مستعد می کند.


دانشمندان امریکایی به افراد توصیه می کنند تا به جای مصرف مکمل های ویتامینی به مصرف روزانه میوه و سبزیجات تازه روی بیاورند.


به نقل از راشین تایمز، به عقیده آنها بررسی رفتار غذایی مردم از ۲۰ سال پیش تا کنون نشان می دهد شمار مبتلایان به سرطان با مصرف قرص های ویتامینی رابطه مستقیم دارد زیرا هر چه به گذشته بازمی گردیم، آمار مبتلایان به سرطان به ندرت دیده می شود و در مقابل کمپانی های تجاری کمتری مردم را تشویق به مصرف قرص های ویتامن می کردند.


منبع: پارس نیوز


نور خورشید؛ منبع اصلی جذب مصرف ویتامین D
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات