طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

اجرای طرح سفیران فرهنگی در کرمان
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مجری طرح پایش سلامت روان

مدیرکل امور بانوان استانداری کرمان از اجرای طرح سفیران فرهنگی در استان کرمان برای اولین بار در کشور خبرداد .

کرمان, مهارت, مهدکودک, طرح سفیران فرهنگی کرمان

کرمان, مهارت, مهدکودک, سفیرفرهنگی, نخستین
به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان؛ فاطمه السادات حسینی در ویژه برنامه هفته ملی کودک با تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) با اشاره به اینکه طرح سفیران فرهنگی در استان کرمان برای اولین بار در کشور اجرا می شود،گفت: این طرح برای آموزش و پرورش، مساجد، ادارات، مهدهای کودک و جلسات خانگی در استان اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه برای حل مشکلات و مسائل در جامعه باید از خانواده ها آغاز کرد افزود: رکن اصلی در جامعه خانواده است و محور اصلی خانواده مادران هستند.

حسینی با اشاره به روایتی از حضرت علی(ع) مبنی براینکه قلب کودک مانند یک زمین خالی است هر بذری که در داخل آن ریخته شود، رشد می کندخاطر نشان کرد: دوران کودکی بهترین دوران برای تعلیم و تربیت است.

وی با اشاره به اینکه تعلیم و تربیت در دوران کودکی همچون نقشی است که روی سنگ حک می شود تصریح کرد: اگر تربیت در دوران کودکی شروع شود تأثیر آن در جامعه ماندگار است.

مدیرکل امور بانوان استانداری کرمان با بیان اینکه آسیب های اجتماعی به علت تکنولوژی های نوین نیست بلکه همه ریشه در تربیت مادران دارد یادآورشد : تربیت فرزند توسط مادر موجب سعادت و تربیت فرزند بد موجب هلاکت جامعه می شود

حسینی از اجرای طرح سفیران فرهنگی در استان کرمان برای اولین بار در کشور خبر داد و تصریح کرد: این طرح برای آموزش و پرورش، مساجد، ادارات، مهدهای کودک و جلسات خانگی در استان اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه در این طرح مهارت های ده گانه آموزش داده می شود گفت: در این طرح 25 نفر از هر سازمان برای آموزش انتخاب شده و پس از آموزش این افراد به سایر افراد در آن نهاد آموزش می دهند.

میرکل امور بانوان استانداری کرمان با اشاره به اینکه باید بیشترین سرمایه گذاری ها در مهدهای کودک هزینه شود، افزود: باید برنامه ها به شکل علمی و هدف گذاری شده برای مهدکودک ها تدوین شود.

وی خاطرنشان کرد: برخی از اسباب بازی های کودکان از قبیل خمیربازی، قدرت تفکر و ذهن کودکان را بالا می برند و از لحاظ جسمی و فیزیکی نیز قوی می شود.

نشست های سلامت در مراکز فرهنگی شهرداری کرمان
facebook google telegram twitter whatsApp