طاها پخش

فرهنگی و هنریمرحوم کشن فلاح رسالتِ استادی را به غایت انجام داد | عزیزی
انتقال پیکر مرحوم کشن فلاح به تهران

محمود عزیزی معتقد است که مرحوم کشن فلاح مسئولیت و رسالت استادی و معلمی را به غایت خود انجام داد و همیشه بازداشت جوانان تئاتری بود.

محمود عزیزی, درگذشت, سعید کشن فلاح, عزیزی مرحوم کشن فلاح رسالت استادی غایت

محمود عزیزی, درگذشت, سعید کشن فلاح
به نقل از روابط حوزه تئاتر گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمود عزیزی، هنرمند پیش کسوت سینما و تئاتر و استاد دانشگاه، از زنده یاد مرحوم دکتر سعید کشن فلاح به عنوانی انسانی پاک سرشت یاد کرد و به خبرنگار صحنه گفت: مرحوم کشن فلاح، شیفته آموزش و تدریس بود و به معنای واقعی، خصلت پاک معلمی در نهادش و سرشتش وجود داشت. کسی بود که به خانواده اش عشق می ورزید و کسی که خانواده دوست باشد، بالطبع همه مردم را دوست دارد.

وی افزود: او شخصیت برجسته و تاثیرگذاری بود که از سالیان دور می شناختمش و این افتخار را داشته ام که در مقطع کارشناسی ارشد، معلم او باشم. اخلاق و رفتار نیکوی او باعث شده که کمتر کسی باشد که بخواهد از او برنجد و حداقل من کسی را نمی شناسم که از او کدورتی به دل داشته باشد.

این هنرمند تئاتر اضافه کرد: کشن فلاح مسئولیت و رسالت استادی و معلمی را به غایت خود انجام داد و همیشه بازداشت جوانان تئاتری بود؛ خیلی ها با هدایت و حمایت او وارد فضای حرفه ای تئاتر کشور شدند.

وی ادامه داد: از قابلیت های زنده یاد کشن فلاح می توان به توجه و عشق او به سنن و آیین های ایرانی یاد کرد و همواره شاگردانش را تشویق می کرد تا بر روی متون ایرانی و نیز در عرصه ی نمایش های سنتی و ایرانی کار کنند. اگر فهرست رساله های دانشگاهی دانشجویان را که با راهنمایی او گذرانده اند ببینید متوجه نگاه عمیق ایشان به معرفت ایرانی می شوید.

دکتر عزیز همچنین از تاثیرگذاری کشن فلاح در هنر انقلاب یاد کرد و در پایان گفت: او همیشه در مقاطع متفاوت در جریان هنر انقلاب مسئولیت های متعددی داشت و در این زمینه نیز تاثیرگذار بود. از کشن فلاح می توان به عنوان معلم و هنرمند متعهدی یاد کرد که با اعتقاد کار می کرد.

خاطرنشان می شود مرحوم دکتر سعید کشن فلاح، هنرمند پیش کسوت تئاتر و مدیر اسبق مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، پس از تحمل سال ها رنج بیماری عصر روز گذشته، 24 مهرماه، در سن 59 سالگی دنیای فانی را برای همیشه وداع گفت و به دیدار حق شتافت.

زمان مراسم تشییع پیکر کشن فلاح اعلام شد
facebook google telegram twitter whatsApp