طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیعلت جدایی فیروزآبادی از ستادکل نیروهای مسلح
تقدیر روحانی اَز رئیس ستادکل نیروهای مسلح / عکس

سردار سرلشکر بسیجی سید حسن آقایی فیروزآبادی، مشاور عالی نظامی فرمانده کل قوا درباره جابه جایی اش از سمت ریاست ستاد کل نیروهای مسلح توضیح داد.


سرلشگر فیروزآبادی

خبرگزاری فارس: سردار سرلشکر بسیجی سید حسن آقایی فیروزآبادی، مشاور عالی نظامی فرمانده کل قوا درباره جابه جایی اش از سمت ریاست ستاد کل نیروهای مسلح و دلایل این جابه جایی گفت: در ابتدا قرار بود من برای چند سال در این سمت مشغول باشم؛ اما پس از 15 سال به خاطر بیماری قلبی و کلیوی به حضرت آقا عرض کردم، بدنم ضعیف است و 10 نفر را برای این مسوولیت به ایشان معرفی کردم، اما حضرت آقا فرمودند شما هنوز جوانید و باید مقاومت کنید

 5 سال گذشت و نامه ای تنظیم کردم و 10 نفر را با کارنامه هایشان خدمت آقا معرفی کردم؛ اما باز هم ایشان گفتند فعلا شما بمانید. او افزود: بار آخر نیز با توجه به اینکه در شرایط عادی مشکلی در اداره این ستاد نداشتیم اما بنده جانشین حضرت آقا در قرارگاه خاتم (ص) بودم، محاسبه کردم که اگر شرایط بحرانی پیش بیاید شاید توان حضور فعال در نقاط عملیاتی و اداره قرارگاه های فرعی در جبهه ها را نداشته باشم؛ بنابراین مجددا نامه ای به حضرت آقا نوشتم و گروهی را به ایشان معرفی کردم و گفتم در صورت صلاحدید یکی از این گروه ها را در فرماندهی ستاد کل قرار دهید که باز هم ایشان موافقت نکردند.

فیروزآبادی ادامه داد: بنابراین یک تغییر ساختار موقت در ستاد کل دادم و معاونت ارکان را ایجاد کردم و سردار باقری مسوول این معاونت شد. سبعد به حضرت آقا اعلام کردم که این معاونت، جانشین من و با اختیارات من، ستاد را اداره می کند و آقا این را پذیرفتند.

به همین علت بنده 4 سال در کنار آقای باقری بودم و ایشان کارها را انجام می دادند و جلسات را برگزار می کردند تا اینکه حضرت آقا تصمیم گرفتند در تیر ماه این جابه جایی صورت گیرد. این یک جابه جایی صد در صد آرام بود و آب از آب تکان نخورد و حاصل یک کار مدبرانه، برنامه ریزی شده، هوشمندانه و دینی بود.

پیام تبریک سراج بِه رئیس ستادکل نیروهای مسلح
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات