طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

قبل بینی برداشت 30 هزار تن انار از باغ های بخش بادرود نطنز
قبل بینی برداشت 157 هزار تن سیب از باغات استان زنجان

30 هزار تن انار از باغ های بخش بادرود نطنز برداشت می شود.

باغات, اصفهان, بادرود نطنز, پیش بینی برداشت تن انار باغ بخش بادرود نطنز

باغات, اصفهان, بادرود نطنز, برداشت انار

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نطنزسطح دربرگیرنده باغ های انار در بخش بادرود را هزار و 500 هکتار با میانگین برداشت 22 تن در هکتار بیان کرد و افزود : شهرستان نطنز از نظر سطح زیر کشت انار رتبه سوم را در استان اصفهان دارد.

عبدالرضا مهدی بادی با اشاره به برداشت این محصول تا نیمه دوم آذرماه امسال گفت: بهترین نوع انار، نادری بادرود و خاتونی است که زیاد ترین انار قابل کشت در این منطقه از نوع انار نادری است.

وی ادامه داد: علاوه بر تامین نیاز انار شهرستان، این محصول به سایر استان ها و کشورهای حاشیه خلیج فارس، کشورهای آسیانه میانه و اروپا از جمله اتریش، آلمان و سوئد صادر می شود.

وی افزود: ماندگاری در انبار، کمبود آفت ها و خوش رنگی دانه و پوست از قابلیت های بارز انار این شهرستان است.

مدیر جهاد کشاورزی نطنز گفت: از چند سال گذشته تاکنون نسبت به تولید محصول انار نادری ، به لحاظ کاهش استفاده از انواع سم ها و کودهای شیمیایی آموزش های لازم ارائه شده است.

انار میوه ای سرشار از خاصیت های دارویی است، همانند یک محافظ برای پلاکت خون عمل می کند و مانع چسبندگی پلاکت خون شده و از بروز سکته های قلبی و عروقی پیشگیری می کند.

هسته های ریز انار نیز سرشار از فیبر است که نقش موثری در کاهش قند خون و چربی دارد و توصیه می شود افراد تنها به آب انار اکتفا نکرده و هسته های ریز انار را نیز مصرف کنند.
قبل بینی برداشت 20 هزار تن زردآلو از باغات استان زنجان
facebook google telegram twitter whatsApp