طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیعلت آتش گرفتن نوت ۷ سامسونگ چیست؟
جعبه ضد آتش برای گلکسی نوت 7 | عکس های اختراع جدید سامسونگ

بعد از شکست سامسونگ از رقیب آمریکایی خود در پی نقص فنی در سری گلکسی نوت ۷ ، اکنون این سوال به ذهن می رسد که دلیل آتش گرفتن گوشی های سامسونگ در چیست.

گلکسی نوت, نوت 7, note 7, علت آتش نوت سامسونگ

گلکسی نوت, نوت 7, note 7, گوشی سامسونگ
به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، رویترز درباره شکست سامسونگ در تولید نوت ۷ را به نقل از کازمین لاسلو، متخصص الکتروشیمی از موسسه پژوهشی لوکس ریسرچ اینگونه اعلام کرد: سالهاست که کمپانی سامسونگ در تولید باتری و لوازم الکترونیک پیشتاز است، اما آتش گرفتن ۳۵ گوشی از سری جدید سامسونگ حتما محوریت در بازار را از این کمپانی ربوده و تولیدات سامسونگ را به حاشیه رانده است.

وی در ادامه افزود: بعد از شکست سامسونگ و اعلام فراخوان بیش از ۲.۵ میلیون نوت ۷ فروخته شده، کمپانی های هوایی نیز استفاده از گوشی جدید سامسونگ در پرواز را ممنوع اعلام کردند.
با توجه به اینکه تاکنون مسئولان سامسونگ هیچ اعلام نظری در مورد دلیل آتش سوزی نوت ۷ اعلام نکردند، بنابراین طبیعی است که کمپانی های تحقیقاتی برای یافتن دلیل این موضوع وارد عرصه شوند.

محققان کمپانی تحقیقاتی لوکس ریسرچ با بررسی دقیق و جزئی عوامل آتش سوزی در سامسونگ نوت ۷ دریافتند که مشکل اصلی مربوط به باتری گوشی است. در واقع باتری گوشی طوری طراحی شده است که به طور ناخواسته باعث ایجاد اتصال بین قطب مثبت و منفی شده و در نهایت باعث آتش گرفتن گوشی می شود.

با توجه به اینکه کمپانی سامسونگ SDI تولید کننده اصلی باتری گلکسی نوت ۷ است، اکنون مسئولان این کمپانی باید پاسخگوی این فاجعه ملی برای کره جنوبی باشند.

کازمین لاسلو معتقد است که حتی با بررسی های صورت گرفته احتمال اینکه یک کمپانی مسئول آتش سوزی باشد بعید به نظر می رسد، چرا که کمپانی دیگری نیز در تولید و تامین باتری برای کمپانی سامسونگ همکاری می کند، بنابراین احتمال اینکه دو کمپانی یک مشکل مشترک داشته باشند تقریبا غیرممکن است.

اکثر کارشناسان صاحب نام صنایع الکترونیک معتقدند که نباید کمپانی سامسونگ را مسئول اصلی این شکست اقتصادی نامید، چرا که کمپانی های تامین کننده قطعات به ویژه باتری تحت قرارداد با کمپانی مادر همکاری می کنند، بعد خطا در هریک از کمپانی های تابعه باعث شکست در محصول نهایی می شود.

منبع: ایسنا

راز آتش گرفتن گوشی نوت 7 سامسونگ چه بود؟
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات