طاها پخش

سیاسیپاسخ نوه امام به شبهه آفرینی یک خطیب
از پشت پرده سخنان بی سابقه نوه امام خمینی(ره) تا شغل جدید پسران احمدی نژاد!

نوه امام به شبهه آفرینی یک خطیب دینی درخصوص فتوای حلیّت شطرنج توسط امام راحل پاسخ داد.


سید حسن خمینی

پایگاه خبری جماران: نوه امام به شبهه آفرینی یک خطیب دینی درخصوص فتوای حلیّت شطرنج توسط امام راحل پاسخ داد.

حجت الاسلام مرتضی اشراقی در یادداشتی نوشت: درشب های سوگواری که به عزای سید شهیدان درحرم امام خمینی(ره) نشسته بودم- همان جایی که صداوسیما هرجای عالم را نشان داد جز آنجا را-، درخبر ها خواندم و خواندید که یکی ازخطبا در سخنانی گفته است که امام را مجبور کردند به حلیّت شطرنج فتوا دهند.

چند روزی نیز منتظر ماندم تا شاید تکذیبیه ای ازسوی آن خطیب صادر شود که نشد. اگر ارزش امام عزیز ما نبود، می گذاشتم این سخن در لا به لای حرف های روزانه فراموش شود اما آثاری که بر این سخن ممکن است بار شود، همه را باید بر آن دارد که این سخن باطل را رد کنند.

حقیقت امر آن است که در بهترین فرض باید بگوییم گوینده این سخن، امام را نشناخته است. واقعا آیا این آقای خطیب چنان امامی را شناخته و معرفی می کند که آنچه را واقعا حرام خدا می داند، به علت فشار ها حلال کند؟ به نظرم این گوینده هرچقدر هم امام نشناس تصور شود، نمی تواند تا این اندازه از فهم حقیقت تهی باشد.

کینه های متحجرین از امام سال هاست به گونه های متفاوت رخ نموده است و اول یاران امام را و پس فرزندان امام را و اکنون شخص امام را هدف گرفته است.

بگذریم که درهمین داستان شطرنج، جمع بسیاری از مراجع فعلی هم قایل به حلیّت هستند، بعد لابد از منظر این آقا، آنها هم به خاطر فشار، حرام خدا را حلال کرده اند.

نکته آخر هم این که جذاب است بدانید که امام در بیان فتوای حلیّت شطرنج استدلال فقهی کاملی بیان داشته اند که اینجا محل طرح آن نیست، بعضی وقت ها آدمی نمی داند نام برخی حرف را چه بگذارد؛ جهالت و نادانی یا کینه و دشمنی.

گفتنی است؛ شخصی به نام حجت الاسلام میرزامحمدی در سخنرانی خود درشب عاشورا با بیان این که چند سال قبل دولت عربستان اجازه نداد بازیکنانش در ماه رمضان فوتبال بازی کنند، ادعا کرد، دولت سعودی حاضر شد جریمه آن را بپردازد اما عده ای بی بصیرت درکشور ما به خواسته یهودی هایی که بر فیفا حکومت می کنند، تسلیم شدند.

میرزامحمدی دربخشی از سخنرانی اش با ذکر روایتی از امام رضا(ع) درباره شطرنج گفت: الآن هی بدویم بهانه بیاوریم که آیا شطرنج حلال است یا حرام است؟ که آن هم یک داستانی داشت که چه جوری مرحوم امام را وادار به این کردند. فایل صوتی این سخنرانی نیز درفضای مجازی منتشر شده است.

تمجید نوه امام (ره) از آیت الله العظمی صافی گلپایگانی اینستاپست
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp