طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

حضوربیش از 400 مشاور در مدارس متوسطه لرستان
اجرای طرح همیار مشاوردر مدارس متوسطه استان

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان از فعالیت ۴۵۰ مشاور در مدارس دوره های اول و دوم متوسطه این استان خبر داد.

لرستان, متوسطه, مدارس, حضوربیش مشاور مدارس متوسطه لرستان

لرستان, متوسطه, مدارس, دانش اموزان, مشاور
به نقل از لرستان ؛ گودرز کریمی فر با تبریک هفته بهداشت روان اظهار داشت: بهداشت روانی، همان سلامت فکر و قدرت سازگاری فرد با محیط و اطرافیان است.
وی «کمک های اولیه روانشناختی و سلامت روان برای همه» را شعار هفته بهداشت روان عنوان کرد و افزود: همچنان که از جسم خود دفاع می کنیم روح خود را نیز باید مقاوم تر کنیم تا زندگی بهتری داشته باشیم.
مدیر کل آموزش و پرورش لرستان خاطر نشان کرد: در زندگی «چگونه بودن» خیلی مهمتر از «بودن یا نبودن» است، لذا باید مشاوران مدارس تلاش کنند تا دانش آموزان راه و رسم زندگی، بهتر زیستن و موثر بودن در اجتماع را فرا بگیرند.

کریمی فر ایجاد فرصت برای شکوفایی استعدادها، توانایی ها و کنار آمدن با خود و دیگران را یکی دیگر از اهداف مهم و اساسی بهداشت روانی برشمرد و تصریح کرد: مدارس باید خانواده ها را بیش از پیش با بهداشت روانی خانواده و تامین شرایط مناسب در کانون گرم خانواده برای رشد فرزندان آشنا کنند.

وی وجود مشاوران را در مدارس زمینه ساز بهداشت روان دانش آموزان عنوان کرد و گفت: مشاوران باید از تمام ظرفیت ها برای سازگاری بهتر دانش آموزان با دیگران، زندگی سالم و شکوفایی استعدادهای آنها استفاده کنند.
مدیر کل آموزش و پرورش لرستان به وجود ۴۵۰ مشاور در مدارس دوره های اول و دوم متوسطه اشاره کرد و گفت: پنج مرکز خدمات روانشناختی دانش آموزان هم در سطح استان به دانش آموزان و خانواده خدمات مشاوره ای و روان شناختی ارائه می دهد.

فعالیت 270همیار مشاور در مدارس شادگان
facebook google telegram twitter whatsApp