طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریمحوریت فعالیت های حضرت زینب(س) / چرا امام حسین(ع) با خانواده خود به کربلا رفتند؟
محوریت فعالیت های امام حسین(ع) قبل از عاشورا چه بود؟

با دقت در خطابه های حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) در زمان اسارت، مشخص می شود که محوریت خطبه هایشان، بیان این بود که خاندان پیامبر(ص) نسبت به بقیه مردم به لحاظ علمی و ارزشی در اولویت هستند.

دکتر حسن پور, حجت الاسلام حسن پور, امام حسین, امام حسینع خانواده کربلا رفتند محوریت فعالیت حضرت زینبس

دکتر حسن پور, حجت الاسلام حسن پور, امام حسین, محرم الحرام, محرم95

حجت الاسلام و المسلمین دکتر داوود حسن پور، استاد دانشگاه و کارشناس مسائل مذهبی در مصاحبه با خبرنگار تکیه حسینی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به اهمیت حضور حضرت زینب(س) در اشائه فرهنگ حسینی گفت: بعد از واقعه عاشورا، افرادی مانند ام کلثوم، فاطمه دختر امام حسین(ع)، امام سجاد(ع)، حضرت حضرت زینب(س) و غیره حماسه عاشورا را به گوش همگان رساندند.


وی افزود: در بحث اشائه فرهنگ حسینی و بیان مصیبت های روز عاشورا، نقش حضرت زینب(س) به دو علت پر رنگ تر بود. نخست اینکه امام سجاد(ع) تا مدتی بیمار بودند و توان انجام این کار را نداشتند دوم اینکه یزید تمام تلاش خود را برای به شهادت رساندن امام سجاد(ع) انجام می داد و برای همین زین العابدین(ع) نمی توانست، فعالیت زیادی انجام دهد.


این استاد دانشگاه در خصوص فعالیت های خاندان پیامبر(ص) در زمان اسارت اظهار کرد: با دقت در خطابه های حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) در زمان اسارت، مشخص می شود که محوریت خطبه هایشان، بیان این بود که خاندان پیامبر(ص) نسبت به بقیه مردم به لحاظ علمی و ارزشی در اولویت هستند. با بیان این موضوع هم حقانیت امام حسین(ع) و هم باطل بودن حکومت یزید بیان می شد.


حسن پور در خصوص اهمیت حضور حضرت زینب در واقعه عاشورا ادامه داد: زمانی که خطبه های حضرت زینب(س) در زمان اسارتشان را می بینیم، متوجه می شویم که اگر ایشان در واقعه کربلا نبودند، حماسه عاشورا ابتر می ماند. همچنین متوجه این موضوع می شویم که خاندان پیامبر(ص) و دیگر اسرا بودند که عاشورا را زنده نگه داشتند و به همین علت امام حسین(ع) با خانواده خود به جنگ با عمر سعد رفتند.برگزاری یادواره 9 شهید روستای بربرقلعه در شام غریبان حضرت امام حسین(ع)
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات