طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مشارکت ایلامی ها در سرشماری اینترنتی، بالاتر از میانگین کشور
مشارکت استان های کشور در سرشماری اینترنتی

استاندار ایلام گفت: میزان مشارکت خانوارهای استان ایلام در سرشماری اینترنتی، 2 درصد بالاتر از میانگین کشوری است.

برتر, سرشماری نفوس و مسکن, ایلام, مشارکت ایلامی سرشماری اینترنتی بالاتر میانگین کشور

برتر, سرشماری نفوس و مسکن, ایلام

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام، محمدرضا مروارید در نشست ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان ایلام، گفت: میانگین کمپانی در سرشماری اینترنتی در کشور 21 درصد است، در حالی که حدود 40 هزار خانوار معادل 23 درصد از مجموع 156 هزار خانوار استان در سرشماری اینترنتی ثبت نام کرده اند.

وی افزود: حضور پر شور مردم و ارتقاء میزان مشارکت آنان در سرشماری اینترنتی علاوه بر کاهش هزینه های سرشماری حضوری، میزان توسعه یافتگی استان در استفاده از روش ها و امکانات روز را نشان می دهد.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه سرشماری اینترنتی تا 27 مهرماه تمدید شده است، اضافه کرد: تمامی دستگاه های اجرایی استان در دو روز باقیمانده از سرشماری اینترنتی باید امکانات و تجهیزات خود از جمله اینترنت را به صورت رایگان در اختیار مردم قرار دهند تا مردم به راحتی بتوانند در فرصت باقیمانده استفاده مطلوبی را داشته باشند و شاهد افزایش تعداد ثبت نامی ها باشیم.

وی اظهار کرد: مردم شهرستان های تازه تأسیس بدره و ملکشاهی و همچنین شهرستان آبدانان به ترتیب در زمینه مشارکت در سرشماری اینترنتی در استان پیشتاز هستند و دیگر شهرستان ها نیز باید تلاش کنند میزان مشارکت مردم افزایش یابد.

مروارید تصریح کرد: طبق پیش بینی بعمل آمده و برنامه اعلام شده باید تعداد 56 هزار خانوار ایلامی در
سرشماری اینترنتی ثبت نام کنند و امیدواریم با همکاری تمامی دستگاه ها این برنامه ریزی در روزهای آینده محقق شود.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه سرشماری حضوری و مراجعه مأموران سرشماری به منازل مردم از 28 مهرماه شروع می شود، گفت: مردم باید در این مرحله نیز همکاری لازم را داشته باشند تا آمار دقیق و صحیحی از نفوس و مسکن استان برای بکارگیری در برنامه ریزی های آتی و تصمیم گیری های کلان بدست آید.

سرپرست سازمان برنامه و بودجه استان ایلام نیز در این نشست با بیان اینکه 70 درصد هدف گذاری مشارکت خانوارهای ایلامی در سرشماری اینترنتی محقق شده است، گفت: تاکنون 145 هزار 768 نفر از مردم استان معادل 39 هزار170 خانوار در سرشماری اینترنتی کمپانی کرده اند.

رحمت اله قیصوری از آمادگی کامل این استان برای برای برگزاری سرشماری حضوری خبر داد و گفت: در این راستا 164 مأمور آمارگیر و 25 کارشناس مسئول فنی آموزش های لازم را فراگرفته و 84 دستگاه خودرو و 187 دستگاه تپ لت بارگذاری شده برای انجام عملیات میدانی سرشماری و مراجعه حضوری به منازل مردم آماده سازی شده است.
میزان مشارکت استان ها در سرشماری اینترنتی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات