طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

اهدای 422 واحد خون در تاسوعا و عاشورای حسینی
اهدای 3 هزار واحد خون در تاسوعا و عاشورای حسینی در آذربایجان شرقی

مردم نوع دوست استان چهارمحال و بختیاری امسال در تاسوعا و عاشورای حسینی (ع)، 422 واحد خون به بیماران نیازمند اهدا کردند.

اهدای خون, چهارمحال و بختیاری, عاشورا, اهدای واحد خون تاسوعا عاشورای حسینی

اهدای خون, چهارمحال و بختیاری, عاشورا, شهرکرد, تاسوعا
به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد؛ مدیرکل انتقال خون چهارمحال و بختیاری با اشاره به استقبال بیشتر مردم از اهدای خون در ایام و مناسبت های مذهبی گفت: مردم نوع دوست این استان در تاسوعا و عاشورای امسال، 422 واحد خون به بیماران نیازمند اهدا کردند.

محمد ملک محمدی افزود: در این ایام 503 از مردم استان به پایگاه های انتقال خون شهرکرد، بروجن و فارسان مراجعه کردند که 422 نفر موفق به اهدای خون شدند.

وی ادامه داد: از این تعداد 257 نفر اهدا کننده مستمر، 115 نفر با سابقه یک بار اهدای خون و 50 نفر اهدای کننده بار اول بودند.

ملک محمدی اضافه کرد: در تاسوعا و عاشورای سال گذشته نیز 438 نفر از مردم چهارمحال و بختیاری خون خود را اهدا کردند.

وی با اشاره به نیاز بیماران در تمام طول سال به اهدای خون، از علاقمندان به کمپانی در طرح ملی «نذر خون» خواست برای ثبت نام اینترنتی در این طرح انسان دوستانه، به سامانه نوبت دهی به نشانی www.ibto.ir و یا به صورت حضوری به اداره کل انتقال خون استان در شهرکرد مراجعه نمایند.

به گفته ملک محمدی؛ تا کنون 110 نفر از مردم این استان به صورت اینترنتی و حضوری در این طرح ثبت نام کرده اند که در روزهای آینده بر اساس نوبت دهی برای اهدای خون اقدام می کنند.

طرح ملی «نذر خون» امسال برای نخستین بار با شعار « تصمیم آگاهانه، اهدای خون مسئولانه» و بمنظور ترویج فرهنگ اهدای خون و مدیریت بهینه اهدای این ماده حیاتی به بیماران نیازمند، از عاشورا تا اربعین حسینی (ع) در سراسر کشور اجرا می شود.

اهدای 414 واحد خون در تاسوعا وعاشورای حسینی در لرستان
facebook google telegram twitter whatsApp