طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسینیروهای خارجی در موصل، بمباران می شوند
عملیات های هوایی نیروهای خارجی به دستور دولت افغانستان است

وزارت پیشمرگ ها در اقلیم کردستان عراق اعلام کرد که تحت هیچ شرایطی به هیچ نیروی خارجی اجازه کمپانی در عملیات موصل را نخواهند داد.

خبرگزاری ایسنا: وزارت پیشمرگ ها در اقلیم کردستان عراق اعلام کرد که تحت هیچ شرایطی به هیچ نیروی خارجی اجازه کمپانی در عملیات موصل را نخواهند داد.

جبار یاور، دبیر کل وزارت پیشمرگ ها در اقلیم کردستان عراق گفت: هر نیرویی که جزو برنامه های توافق شده درباره عملیات موصل نباشد و در این عملیات کمپانی کند از سوی جنگنده های ائتلاف هدف قرار خواهد گرفت. نیروهای ترکیه هرگز در عملیات موصل کمپانی نخواهند کرد و تنها نیروهای عراقی نینوا را آزاد می کنند.

وی گفت: ارتباط های قوی میان نیروهای زمینی و هوایی در عملیات موصل وجود دارد. اتاق عملیات مشترکی نیز میان پیشمرگ ها و نیروهای مسلح عراق و اتاق اطلاع رسانی مشترکی نیز برای عملیات موصل تشکیل شده است.

جبار یاور گفت: نیروهایی که در عملیات موصل کمپانی می کنند نیروهای ارتش عراق شامل لشگرهای ۱۵ و ۱۶، نیروهای مبارزه با تروریسم، پلیس فدرال، پلیس نینوا، حشد شعبی، حشد عشایر، پیشمرگ ها و نیروهای ائتلاف ضد داعش شامل جنگنده ها و نیروهایی هستند که پل هایی را بر فراز رود دجله برای تسهیل عبور نیروهای عراقی ایجاد خواهند کرد.

وی گفت که هیچ نیروی ایرانی یا ترکیه ای در این عملیات کمپانی نخواهد کرد.

عملیات آزادی موصل از شب گذشته شروع شده است.

هلی برن نیروهای آمریکایی در موصل و هدف قرار دادن فرماندهان داعش
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات