طاها پخش

بین المللنشست وزرای خارجه اروپا برای اعمال تحریم های بیشتر علیه مسکو و دمشق | رویترز
اسلواکی خواستار لغو تحریم های اروپا علیه روسیه شد

وزرای خارجه انگلیس، فرانسه و آلمان امروز برای اعمال فشار بیشتر بر روسیه و سوریه، در لوکزامبورگ دیدار می کنند.

عملیات هوایی روسیه در سوریه, بوریس جانسون, نشست لوکزامبورگ, رویترز نشست وزرای خارجه اروپا اعمال تحریم بیشتر علیه مسکو دمشق

عملیات هوایی روسیه در سوریه, بوریس جانسون, نشست لوکزامبورگ, بین الملل, نشست وزرای خارجه اروپا, جنگ سوریه, عملیات ضد تروریستی مسکو, تحریم نفتی و مالی دمشق, بمباران حلب, اتحادیه اروپا, بحران سوریه, تحریم روسیه

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، انگلیس، فرانسه و آلمان قصد دارند امروز (دوشنبه) طی نشستی در لوکزامبورگ، اتحادیه اروپا را مجاب کنند عملیات هوایی روسیه در سوریه را محکوم کند تا از این طریق، راه را برای اعمال تحریم های بیشتر علیه مسکو هموار کنند.


این سه کشور اروپایی همچنین با این ادعا که بمباران هوایی حلب باعث گرفتار شدن غیرنظامیان در حلب شده است، خواستار پایان دادن به حملات هوایی مسکو و ارسال کمک های بشردوستانه بیشتر به این منطقه هستند.


طبق نقل از های دریافتی، بعد از نشست بین المللی اخیر درباره بحران سوریه که شنبه شب به درخواست آمریکا در لوزان سوئیس برگزار شد، وزرای خارجه کشورهای اروپایی در نشست امروز خود در لوکزامبورگ قصد دارند با طرح ادعای حمله هوایی روسیه به مراکز غیرنظامی حلب، انتقادات شدیدی را متوجه عملیات هوایی مسکو در سوریه کنند تا اتحادیه اروپا را متقاعد کنند در نشست آتی خود علیه این کشور موضع گیری کند.


«بوریس جانسون،» وزیر امور خارجه انگلیس، روز گذشته (یکشنبه) بعد از دیدار با «جان کری» همتای آمریکایی خود و پیش از عزیمت به لوکزامبورگ در مصاحبه با خبرنگاران از ضرورت افزایش فشارها بر روسیه سخن گفت.


وی در این گفتگوی رسانه ای در حالی دولت بشار اسد و روسیه را به «ارتکاب جنایات جنگی» در سوریه متهم کرد که نقل از های متعدد نهادهای بین المللی نشان می دهد جنایات جنگی عربستان علیه مردم یمن با کمک تسلیحاتی انجام می شود که انگلیس در اختیار این کشور قرار می دهد.


با این حال، طبق نقل از رویترز، انگلیس و فرانسه با حمایت آلمان قرار است امروز در نشست لوکزامبورگ یک بیانیه سیاسی شدید اللحن را در محکومیت عملیات نظامی مسکو در سوریه قرائت کرده و خواستار آتش بس فوری در حلب و اعمال تحریم های بیشتر علیه روسیه و دولت مآغاز بشار اسد شوند.


بر اساس نقل از ها، بحث در مورد اعمال محدودیت در انجام مسافرت های خارجی و توقیف اموال دستکم 12 مقام روسی که در عملیات هوایی این کشور در سوریه مشارکت دارند و اعمال تحریم های نفتی و مالی بیشتر علیه دولت سوریه از موضوعاتی است که در دستور کار نشست امروز وزرای خارجه انگلیس، فرانسه و آلمان قرار دارد.درخواست وزارت خارجه کره شمالی بَرای لغو تحریم ها علیه پیونگ یانگ
facebook google telegram twitter whatsApp