طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

حکم رییس جمهور افغانستان درباره قانون دسترسی به اطلاعات
رییس جمهور افغانستان قانون دسترسی به اطلاعات را توشیح کرد

رییس جمهور غنی در مورد اجرای قانون حق دسترسی به اطلاعات حکمی هفت ماده ای صادر کرد که براساس آن ادارات دولتی مکلف هستند، اطلاعات لازم را در اختیار عموم قرار دهند.

ادارات دولتی, دسترسی به اطلاعات, رئیس جمهور افغانستان, حکم رییس جمهور افغانستان قانون دسترسی اطلاعات

ادارات دولتی, دسترسی به اطلاعات, رئیس جمهور افغانستان
به نقل از حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، محمد هاورن چخانسوری سخنگوی ریاست جمهوری افغاستان در یک نشست خبری در کابل با اشاره به حکم محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان برای اجرای قانون دسترسی به اطلاعات، تاکید کرد که تمام ادارات دولتی مکلف هستند اطلاعات را در اسرع وقت در اختیار رسانه ها و مردم قرار دهند.


چخانسوری گفت: قانون حق دسترسی به اطلاعات لازم الاجرا بوده و مسئولان دولتی در وزارت ها و ادارات مکلفند، اقدام لازم را جهت اطلاع رسانی به مردم انجام داده و دست کم ماهی یک بار عملکرد خود را به رسانه ها و مردم نقل از کنند.


بعد از توشیح قانون دسترسی به اطلاعات، این حکم مورد استقبال گسترده قرار گرفته و به گفته نهادهای فعال رسانه ای در راستای نهادینه شدن و تقویت حق دسترسی به اطلاعات بزرگ ترین حرکت در افغانستان به شمار می رود.


بر اساس این فرمان، هر اداره دولتی مکلف است که در هر ماه در نشست خبری از پیشرفت کار و دستاورد خود به مردم نقل از دهد.


سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان به خبرنگاران اطمینان داد، به پرونده های خشونت علیه خبرنگاران رسیدگی و عاملان خشونت علیه اصحاب رسانه محاکمه خواهند شد.


وی افزود: هر کس علیه رسانه ها خشونت داشته باشد، حکومت هیچ استثنایی قائل نیست و با عاملان آن برخورد خواهد کرد.


قانون اصلاح انتخاباتی امروز توسط رییس جمهور توشیح می شود
facebook google telegram twitter whatsApp