طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ورزشیاشتباهات داوران جوان در لیگ برتر فوتبال وفرصتی که به تهدید تبدیل شده است گفتگو
اسامی داوران هفته دوم لیگ برتر فوتبال

سلیمانی گفت: سیاست جدید جوانگرایی دپارتمان داوری در سپردن بازی های مهم به داوران جوان و اشتباهات آنها این فرصت طلایی را تبدیل به تهدید خطرناک برای کامرانی فر رئیس جدید دپارتمان داوری تبدیل کرده است.

حیدر سلیمانی کارشناس داوری فوتبال, آنالیز داوری بازی های لیگ برتر فوتبال, کمبته داوران, اشتباهات داوران جوان لیگ برتر فوتبال وفرصتی تهدید تبدیل مصاحبه

حیدر سلیمانی کارشناس داوری فوتبال, آنالیز داوری بازی های لیگ برتر فوتبال, کمبته داوران, کمیته داوران فدراسیون فوتبال, داوران لیگ برتر فوتبال
به نقل از خبرنگار حوزه فوتبال و فوتسال گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان ، جوانگرایی دپارتمان داوری و سپردن بازی های مهم وپخش زنده به داوران ناشناخته در لیگ برتر که با قضاوت پر استرس و اشتباهات تاثیرگزار این داوران در بازی های لیگ برتر در 8 هفته ابتدای همراه شده ،فرصت طلایی جوانگرایی داوران لیگ برتر را تبدیل به تهدید خطرناک برای کامرانی فر رئیس جدید دپارتمان و جامعه داوری کرده است.

مسئولان با تجربه قبلی در دپارتمان داوری با آگاهی از این موضوع همواره قضاوت بازی های استقلال ، پرسپولیس و تراکتور و دربی های مهم لیگ را به داوران باتجربه می سپردند چرا که نخستین اشتباه داوران جوان در بازی های مهم وپخش زنده می توانست به پایانی برای درخشش آنها در لیگ تبدیل شود ، نگاهی که رئیس کم تجربه جدید دپارتمان داوری از آن غافل مانده است .

حیدر سلیمانی کارشناش داوری در مصاحبه با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره تهدید آینده سرمایه های داوری کشور بعلت اشتباهات تاثیر گذار در بازی های مهم لیگ اظهار کرد:کامرانی فر باید از داوران کم تجربه جوان مراقبت کند تا داوری سوزی رخ ندهد، چرا که در هفته هشتم لیگ برترشاهد رخ دادن اتفاقات ریز و درشت داوری بودیم و این حوداث ریشه در صحبت های مربیان در هفته های قبل داشت، امری که مسئولان داوری از آن غافل شده بودند وکارشناسان داوری قبل از آغاز لیگ برتر در این خصوص به کمیته داوران ودپارتمان هشدار داده بودند که داوری های لیگ امسال پرتنش تر از سال گذشته خواهد بود.

کارشناس داوری افزود :بازی پرسپولیس ،نفت و عدم تشخیص دو پنالتی به نفع هر دو تیم از سوی داور بین المللی وبازی سیاه جامگان، استقلال هم عدم تشخیص پنالتی سیاه جامگان و بعضی از خطاهایی که در جریان بازی ازسوی داور جوان مسابقه گرفته نشده بود، اگرچه این پیامد استفاده از داوران جوان در بازی های پخش زنده است .

داور بازنشته فوتبال درباره شجاعت رئیس دپارتمان داوری در استفاده ازداوران جوان برخلاف مسئولان قبلی خاطر نشان کرد:کار کامرانی فر در استفاده از داوران جوان ستودنی است ، اما رییس جوان دپارتمان داوری باید مراقبت کند که شجاعت از استفاده اداوران جوان کار دستش ندهد و موجب نشود تا استعدادهای جوان را کشف نکرده بسوازنیم.

وی در ادامه گفت : بازی های بزرگ داوران بزرگ مانند مرادی، رفیعی مظفری زاده و غیره را به خداحافظی وا داشت و همانطور که به بازیکن اخطار میدهیم باید در طول بازی از وی مراقبت کنیم به همین شکل باید از داوران جوان هم مراقبت شود.

حیدر سلیمانی اضافه کرد:کامرانی فر باید صحبت های مربیان را جدی بگیرد و بقول فرهاد کاظمی باخت و ارنج بد یک تیم به داور آسیب نمی رساند ولی قضاوت داور قطعا سرنوشت ساز خواهد بود و قضاوت خوب و بد داوران مستقیما به عملکرد رییس دپارتمان داوری برخواهد گشت.

کارشناس داوری در خصوص کم بودن دانش داوران و اشتباه کردن آنها در زمین بازی هم بیان کرد:عدم تشخیص خطاهایی که پیامدش پنالتی است و مطابق با قانون جدید باید جریمه شود موجب اشتباه کردن داوران شده است و قبل از آغاز لیگ برتر این پیش بینی را کرده بودم که قوانین جدید داورای بدرستی به داوران آموزش داده نشده ادر آینده مشکل ساز می شود.

وی ادامه داد: داوران مکررا در هفته های قبل در تشخیص خطاها طبق قانون جدید دچار مشکل شده بودند قوانین جدید برای داوران دست و پا گیرشده و همچنان عزمی برای رفع این مشکل و آموزش داوران از سوی کمیته داوران دیده نمی شود.

سلیمانی درباره قضاوت فغانی برای تراکتور سازی هم اظهار کرد: استفاده از فغانی در بازی خارج از خانه تراکتورسازی ناشی از زیرکی کامرانی فر بود وبا این انتخاب به هواداران تراکتورسازی نشان داد که فغانی برای آنها بازهم قضاوت میکند موضوع بازی دوسال گذشته تمام شد.

کارشناس داوری در پایان گفت:کامرانی فر باید با استقلال فکری، در تصمیم گیری های خود داشته باشد و تحت تاثیر ارکان اجرایی فدراسیون قرار نگیرد وچیدمان داوران را براساس تحلیل فنی و بازخورد ناشی از قضاوت آنها در زمین مسابقه انجام دهد .

قضاوت داوران سمنانی در هفته پنجم لیگ برتر فوتبال
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات