طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

کمردرد یک واژه کلی
راز کلید واژه شجره ملعونه

یک فیزیوتراپیست گفت: عوامل مختلفی در بروز کمر درد نقش دارند.

کمردرد, ارتروز, فیزیوتراپیست, کمردرد واژه کلی

کمردرد, ارتروز, فیزیوتراپیست, کرمانشاه

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ؛محمد باقر صداقت جو گفت:واژه کمردرد یک واژه کلی است و موارد بسیاری از بیماری و درد را شامل می شود.پس از سرماخوردگی، دومین عامل مراجعه مردم به کلینیک ها عمدتا درد کمر است و هیچ فردی نیست که این درد را یک بار در طول زندگی خود تجربه نکرده باشد.


وی افزود: دلیل اصلی کمر درد این است که بیش از حد توان بدن و کمر خود به آن فشار وارد می کنیم که این فشار می تواند بلندکردن یا هل دادن یک جسم سنگین باشد یا یک حرکت اشتباه که موجب گرفتگی و درد کمر شود.

صداقت جو تصریح کرد: در ساختار کمر عناصر زیادی مانند مهره های کمری و دیسک کمر وجود دارد که آسیب هر کدام از آنها می تواند موجب ایجاد کمردرد شود.

وی خاطرنشان کرد: در ناحیه کمر هر یک از افراد پنج مهره کمری وجود دارد که بر اثرعلل و عوامل مختلفی مانند بیماری آرتروز کمر می تواند موجب ایجاد درد در ناحیه کمر شود که این بیماری با علائمی مانند احساس خشکی صبحگاهی در ناحیه کمر همراه است.

صداقت جو آسیب دیسک کمر را نیز از جمله علل کمردرد عنوان کرد و افزود: این آسیب می تواند از آسیب خفیف تا پارگی دیسک کمر باشد که علامت آن ایجاد دردهای کشنده از ناحیه کمر تا پا است.

این فیزیوتراپیست قوس کمر را نیز از دیگر عوامل کمر درد عنوان کرد وافزود: به طور معمول در زنانی که وزن بالا دارند گودی کمر بیش از حد معمول است و این افراد پس از مدتی که دراز می کشند کمرشان خشک شده و به سختی بلند می شوند.

صداقت جو اظهار کرد: چنانچه کمردردها ناشی از آسیب شدید روی عناصر اصلی کمر نباشند ظرف مدت یک تا دو هفته خودبخود بهبود می یابند، اما کمردردهایی که بیش از این مدت به طول بیانجامد باید توسط پزشک بررسی شوند.

کلید واژه های روحانی د ر سازمان ملل
facebook google telegram twitter whatsApp