طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

بهره برداری ازموزه آب خوزستان تا سال آینده
بهره برداری از مدول دوم تصفیه خانه آب زنجان در آینده نزدیک

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان گفت: موزه آب را سال آینده به بهره برداری می رسانیم.

پروژه, سازمان آب وبرق, خوزستان, بهره برداری ازموزه آب خوزستان آینده

پروژه, سازمان آب وبرق, خوزستان, پروژه, بهره برداری, تله کابین, موزه آب
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، محمدرضا شمسایی مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان عصر امروز در نشست مدیران خوزستان برای بررسی پروژه های عمرانی استان با بیان اینکه اهواز نیاز بیشتری به جلسه های عمرانی دارداظهار داشت: سازمان آب و برق با انجام پروژه ها روی رودخانه کارون که از نظر فنی برای مردم مشکلی نداشته باشند موافقت می کند.

وی با اشاره به برنامه های زیادی که در رودخانه کارون بلاتکلیف مانده است، عنوان کرد: با توجه به بودجه ای که صرف این برنامه ها شده باید پیگیری شوند.

مدیرعامل سازمان آب و برق در مورد ساخت وسازهایی که در کنار رودخانه کارون انجام شده است،افزود: این ساختمان ها به علت نداشتن شرایط استاندارد از نظر فنی در آینده به سبب کمترین میزان سیلاب خسارت های زیادی را ایجاد می کنند.

وی تصریح کرد: شهرداری باید اراضی کنار رودخانه را به پارک های واقعی تبدیل کند و با توجه به هوای گرم اهواز متاسفانه شهرداری نتواسته در کاشت درخت در چمن عملکرد خوبی داشته باشد.

شمسایی دلیل ازدحام جمعیت را در ساحلی کیانپارس را این چنین گفت: به سبب کمبود امکانات در سطح شهر مردم ناچار به رفتن به مکانی با امکانات لازم می شوند.

وی درباره طرح هایی که بررسی شده و بلاتکلیف مانده است، تصریح کرد: باید کار را به کسی سپرد که بتواند بهره برداری و نگهداری کند به این سبب که 4/3 کار مربوط به بهره برداری و 4/1 مربوط به ساخت است.

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان همچنین در مورد طرح ساخت تله کابین با اعتبار 20 میلیارد گفت: طراحی ایجاد تله کابین به طول بیش از سه کیلومتر از پارک لاله تا پارک جزیره روی رودخانه کارون انجام شده است و این طرح از نظر گردشگری تاثیرگذاری را در شهر ایجاد می کند.

وی با اشاره به موزه آب در پارک جزیره تصریح کرد: جزیره یک موقعیت استثنایی برای بهره برداری است با گذشت بیش از 8 سال از طرح موزه آب اما این طرح به علت ناتوانایی میراث فرهنگی در انجام، این کاربلاتکلیف مانده است.

شمسایی درپایان با تقبل تکمیل پروژه موزه آب خوزستان گفت: موزه آب را سال آینده به بهره برداری می رسانیم.

بهره برداری از سه طرح کشاورزی در آبیک
facebook google telegram twitter whatsApp