طاها پخش

تصویر زنی که افغانستانی ها را در جنوب تهران سرکیسه می کرد متهم
قیمت آپارتمان دَر جنوب شهر تهران +جدول

زن جوانی که با وعده اعزام قانونی اتباع افغانستان به خارج از ایران دست به کلاهبرداری میلیونی زد و گریخت.

اتباع افغانستان, دفتر سازمان ملل, باقرشهر, زنی افغانستانی جنوب تهران سرکیسه متهم

اتباع افغانستان, دفتر سازمان ملل, باقرشهر
به نقل از حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران، در خرداد ماه سال 1395 تعدادی از اتباع کشور افغانستان با مراجعه به کلانتری 175 باقرشهر و طرح شکایت های مشابه عنوان داشتند که زن جوانی که تبعه افغانستان بوده است با طرح وعده های دروغین برای مهاجرت افغان ها جهت انتقال قانونی آنها به سایر کشورها اقدام به کلاهبرداری میلیونی از این افراد کرده است.


با مراجعه این افراد به پایگاه نهم پلیس آگاهی، آنها در اظهاراتی مشابه عنوان کردند که آرزو.م به آنها وعده داده است که با تشکیل پرونده ای در دفتر سازمان ملل نسبت به انتقال قانونی آنها به سایر کشورها به ویژه کشورهای اروپایی اقدام کند و با این وعده مبالغی میلیونی از آنها دریافت کرده است.


یکی از مالباختگان در اظهاراتش گفت: "آرزو.م" به بهانه اینکه برای آغاز بررسی هر پرونده می بایست مبلغ 2 میلیون تومان به عنوان پیش پرداخت از سوی متقاضی مهاجرت پرداخت شود، این مبلغ را از من گرفت. در ادامه و به درخواست ایشان، در چندین نوبت دیگر مجموعا 12 ملیون تومان دیگر به وی پرداخت کردم. بعد از چند روز زمانیکه برای پیگیری روند قانونی مهاجرت خود به دفتر سازمان ملل رفته بودم، متوجه شدم که اصولا چنین روندی جهت مهاجرت قانونی اتباع افاغنه به سایر کشورها وجود ندارد.


در ادامه تحقیقات و با بررسی تراکنش های مالی پول های واریز شده توسط مالباختگان، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که پول های واریزی تماما به حساب زن دیگری به نام "رقیه . م" واریز شده است.


با شناسایی این خانم در منطقه باقرشهر و انجام تحقیقات از وی مشخص شد که وی یکی از بستگان "آرزو" است که او نیز با وعده دروغین استخدام در دفتر سازمان ملل، فریب وی را خورده است.


"رقیه" بعد از حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش گفت: "آرزو" به من وعده استخدام در دفتر سازمان ملل را داد و به این بهانه گفت که برای استخدام لازم است تا ابتدا دوره ای را جهت یادگیری کار بگذرانم. همراه وی و برای تشکیل پرونده به خانه های مهاجران افغان می رفتیم و وی من را به عنوان همکار خود در دفتر سازمان ملل معرفی می کرد. وی پول های دریافتی از مردم را به حساب عابربانک من واریز می کرد و در حال حاضر نیز مفرار کرده است. در حقیقت او من را نیز فریب داده است.


سرهنگ کارآگاه حسین زارع، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده و به جهت شناسایی مخفیگاه و بازداشت متهم، دستور انتشار بدون پوشش متهم پرونده از سوی مقام قضایی صادر شده است. از کلیه شهروندان که موفق به شناسایی عکس متهم شده و اطلاعاتی در خصوص مخفیگاه و یا محل های تردد وی دارند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود در این خصوص را از طریق شماره تماس 73948277 در اختیار کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند .


رکنا نوشت: همچنین از سایر شاکیان احتمالی که موفق به شناسایی عکس متهم شدند و تاکنون اقدامی جهت طرح شکایت از متهم پرونده نکردند نیز دعوت می شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در شهرری – خیابان آستانه مراجعه کنند.سفر روحانی به شهرستان های جنوب تهران
facebook google telegram twitter whatsApp