طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
توقیف دو کامیون گندم آلوده در اردبیل
توقیف کامیونت حامل البسه قاچاق میلیاردی

مدیر غذای معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از توقیف دو کامیون حاوی گندم های آلوده که قصد مخلوط کردن با گندم های بذری را داشتند خبر داد.

اردبیل, گندم, آلوده, توقیف کامیون گندم آلوده اردبیل

اردبیل, گندم, آلوده, توقیف, کامیون, اردبیل

به نقل از اردبیل؛ عبدالرسول ادیب با اشاره به مراقبت های محسوس و دقیق برای پیشگیری از ورود گندم های آلوده و غیر قابل مصرف انسانی به سیلوها و انبار ذخیره کارخانه های آردسازی افزود: چندین بار آزمایش های مستمری را در این زمینه انجام دادیم تا اجازه ورود این گندم های آلوده را به چرخه مصرف انسانی ندهیم.

وی با بیان اینکه هر گندمی که در سیلو و یا انبار استاندارد نگهداری نشود، ویژگی مصرف ندارد، افزود: با همکاری دامپزشکی اجازه ندادیم تا این گندم های آلوده به مصرف حیوانی نیز برسد چرا که امکان خطر و آسیب در این چرخه نیز ورود داشته است.

مدیر غذای معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در مورد اقدامات انجام شده در مورد ممانعت نانوایان در استفاده از جوش شیرین در رومال بربری گفت: ما برای نخستین بار در کشور و طی دو سال اخیر مصرف جوش شیرین را در رومال بربری تا 74درصد کاهش دادیم و به شدت مراقب هستیم تا نانوایان از جوش شیرین استفاده نکنند.

ادیب افزود: با محلولی که در اختیار بازرسان قرار دادیم قطره ای از این محلول در بربری ها ریخته می شود که در صورت تغییر رنگ و اثبات استفاده از جوش شیرین ما با نانوایی ها برخورد کرده و حتی نسبت به پلمب چنین نانوایی هایی اقدام می کنیم.

وی با بیان اینکه صف های طولانی در نانوایی های اردبیل زمینه ای را فراهم کرده تا نانوایان برای عمل آوری سریع خمیر از برخی روش های نامتعارف استفاده کنند، اضافه کرد: سعی ما بر این است تا اجازه ندهیم تا چنین حرکت ها و اقداماتی انجام شود.

انتهای پیام/ح

توقیف کامیون حامل 25 تن برنج فاقد مجوز در گلستان
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات