طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

بین المللشادی مردم نیجریه بعد از آزادی دختران خود از چنگ بوکو حرام
راهپیمایی گسترده مردم نیجریه برای آزادی علامه زکزاکی

مردم نیجریه آزادی دختران خود از چنگ گروه تروریستی بوکو حرام را جشن گرفتند.

نیجریه, آزادی گروگان ها, آزادی گروگان های بوکو حرام, شادی مردم نیجریه آزادی دختران چنگ بوکو حرام

نیجریه, آزادی گروگان ها, آزادی گروگان های بوکو حرام, مذاکرات دولت نیجریه با بوکو حرام, گروه تروریستی بوکو حرام, صلیب سرخ, بین الملل, بوکو حرام, ربودن دانش آموزان دختر, گروگان گیری در نیجریه

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از گاردین، گروه تروریستی بوکو حرام در پی مذاکرات فشرده داخلی و بین المللی سرانجام پنجشنبه هفته گذشته تعدادی از گروگان های خود را با میانجی گری صلیب سرخ و دولت سوئیس آزاد کرد تا مردم نیجریه بعد از دو سال و نیم انتظار، دختران ربوده شده خود را در آغوش بگیرند.


بر اساس نقل از های دریافتی، در پی آزاد شدن 21 گروگان دختر از چنگ بوکو حرام، روز گذشته (یکشنبه) اعضای تعدادی از خانواده های دختران گروگان گرفته شده نیجریه ای بعد از دو سال و نیم دوری مجدداً در کنار یکدیگر قرار گرفتند.


این دختران بلافاصله بعد از آزادی به مراکز درمانی و مشاوره ای منتقل شدند تا به لحاظ جسمی و روانی مورد معاینه پزشکان قرار گیرند. والدین آنها نیز بلافاصله بعد از انتشار خبر آزادی آنها، فاصله 800 کیلومتری محل سکونت خود تا مکان آزادی گروگان ها و خطرات این راه را به جان خریدند تا هر چه سریعتر فرزندان خود را در آغوش بگیرند.


بوکو حرام در آوریل 2014 با حمله به یک مدرسه دولتی در شهر چیبوک در شمال شرقی نیجریه اقدام به ربودن حدود 300 دانش آموز دختر کرد. تعدادی از این دختران بعد از ربوده شدن موفق به فرار شدند؛ اما گفته می شود حدود 190 نفر از آنها همچنان در اسارت این گروه تروریستی قرار دارند.


بوکو حرام آزادی این 21 دختر دانش آموز را گامی در جهت اثبات حسن نیت خود برای مذاکره با دولت نیجریه به منظور آزادی سایر گروگان ها عنوان کرده است. این در حالیست که برخی منابع از معاوضه این دختران با 4 فرمانده زندانی بوکو حرام خبر داده و برخی دیگر نیز مدعی باج دهی کلان دولت نیجریه به این گروه تروریستی شده اند.


درخواست کمک رئیس جمهور نیجریه از سازمان ملل برای آزادی دختران ربوده شده
facebook google telegram twitter whatsApp