طاها پخش

نقش موثر معلمان در اطلاع رسانی سرشماری نفوس و مسکن
ثبت نام لاریجانی در سامانه اطلاع رسانی نفوس و مسکن

رئیس آموزش و پرورش ناحیه دو مشهد گفت: با توجه به جمعیت بالایی که آموزش و پرورش دارد، معلمان می تواند نقش موثری در اطلاع رسانی درخصوص سرشماری نفوس و مسکن ایفا می کنند

اطلاع رسانی, سرشماری, معلمان, نقش موثر معلمان اطلاع رسانی سرشماری نفوس مسکن

اطلاع رسانی, سرشماری, معلمان
به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،دکتر صابری در جمع همکاران اداری در جلسه کمیته برنامه ریزی گفت: تمام برنامه ریزی ها براساس اطلاعات شکل می گیرد،آمار دقیق در رفع نیازهای زیرساختی، بهداشتی، درمانی و آموزشی، رفاهی و ارتقاء سیاسی اهمیت بسزایی دارد و همگی باید برای آگاهی بخشی به معلمان، دانش آموزان و اولیاء تلاش کنیم.

وی با اشاره به نقش مهم آمار در برنامه ریزی کشوری و استانی گفت: در این مدت تعیین شده وظیفه ما فرهنگیان ایجاد یک فضای آگاهی بخشی به دانش آموزان و اولیاء در راستای مشارکت همه خانواده ها در هشتمین دوره سرشماری عمومی نفوس و مسکن در مشهد است.

مدیر آموزش وپرورش ناحیه دو مشهدگفت: این برنامه در دومرحله انجام می شود که مرحله اول از ۳ مهر تا ۲۷ مهر بصورت اینترنتی است و در مرحله دوم نیز از ۲۵ مهر تا ۲۵ آبان ماه مامورین سرشماری بصورت حضوری درب منازل افرادی که اطلاعات خود را به صورت اینترنتی ثبت نکرده اند حضور می یابند.

وی از تشویق و ترغیب والدین و تشریح نقش آماردقیق از حالت جمعیت و برنامه ریزی برای ساختن آینده ای بهتر برای دانش آموزان بعنوان مهمترین کاری که آموزش و پرورش می تواند در هشتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن به روش اینترنتی یاد کرد و خواستار مشارکت حداکثری در این طرح بزرگ ملی شد.

صابری تصریح کرد:برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی از جمله برگزاری مسابقات تصویر در دوره متوسطه، مسابقه نقاشی و انشاء در دوره ابتدایی و توزیع پوستر و تراکت در میان دانش آموزان آمادگی لازم برای اجرای این سرشماری را ایجاد می کند و حتی باید در تمام مکاتبات اداری در مدت سرشماری نیز اشاراتی به این برنامه بشود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم تمامی مدیران و مسئولان آموزشگاه های ناحیه برنامه ریزی لازم برای تسهیل و اطلاع رسانی سرشماری نفوس و مسکن را انجام دهند تا آمار و اطلاعات دقیق در دست مسئولان قرار گیرد.

کلاهبرداری با ترفند ثبت اطلاعات سرشماری عمومی نفوس و مسکن
facebook google telegram twitter whatsApp