طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
افزایش نرخ بیکاری کشور
12 استان کشور نرخ بیکاری تک رقمی دارند

استاندار کرمانشاه گفت:نرخ بیکاری کشور حدود 1.4 درصد افزایش پیدا کرده است البته استان هایی هم داریم که حالت آنها بهتر شده است.

فصل بهار, افزایش, کرمانشاه, نرخ بیکاری کشور

فصل بهار, افزایش, کرمانشاه, بیکاری

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ؛اسداله رازانی گفت:بر اساس نرخ بیکاری که برای فصل بهار اعلام شده، با نرخ بیکاری 19.2 درصد استان اول کشور هستیم.


رازانی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری بالا در کرمانشاه در زمان طولانی ایجاد شده و نیازمند زمان است تا رفع شود، تاکید کرد: باید برنامه بلندمدت و پایدار داشته باشیم، زیرا اگر قرار بود با راهکارهای کوتاه مدت این مشکل حل شود، اکنون نرخ بیکاری در کرمانشاه کم شده بود.

وی در کنار راهکارهای بلندمدت اتخاذ راهکار فوری را نیز ضروری خواند و تاکید کرد: بیکاری به سرعت اثر منفی خود را در خانواده ها نشان می دهد و قطعا نیازمند راهکارهای کوتاه مدت نیز هست.

استاندار کرمانشاه کمبود سرمایه گذاری، کمبود زیرساخت ها، تاخیر در رسیدن راه آهن به کرمانشاه، جنگ، به هم خوردن ترکیب جمعیتی و هجوم مردم روستاها و شهرستان ها به کلانشهر کرمانشاه و ... را از دلایل بیکاری بالای کرمانشاه خواند.

رازانی افزود: برای حل مشکل اشتغال باید به شهرستان ها نیز بر اساس شرایطی که دارند نگاه کنیم و به همین منظور باید فرمانداران را نیز در شورای اشتغال پای کار بیاوریم.

وی گفت: امیدواریم با این برنامه ها کاهش دو درصدی نرخ بیکاری که برای پایان امسال در کرمانشاه هدف گذاری شده بود محقق شود، ما این وعده را به مردم دادیم و در اجرای آن مصر هستیم.

7 درصد بیشتر از نرخ بیکاری کشور / نرخ بیکاری استان اصفهان 2
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات