طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

مواد مخدر چالشی مهم در سیستان وبلوچستان
بازداشت 6 قاچاقچی وَ کشف 2700 کیلوگرم مواد مخدر دَر سیستان و بلوچستان

مواد مخدر چالشی مهم در سیستان وبلوچستان است.

چالش, سیستان وبلوچستان, موادمخدر, مواد مخدر چالشی سیستان وبلوچستان

چالش, سیستان وبلوچستان, موادمخدر

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان.،قائم مقام معاونت جلوگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان وبلوچستان گفت: موضوع مواد مخدر از چالش ها و آسیب های مهم در سیستان وبلوچستان است که باید برای رفع این مشکل تلاش جدی کرد.

رسول نامی در کارگاه تخصصی جلوگیری از سو مصرف مواد مخدر ویژه مبلغین مذهبی و علما اهل سنت در سالن نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان اظهار کرد: امروز جوامع بشری با آسیب ها و چالش های جدی مواجع هستند.

وی با بیان اینکه نرخ وقوع جرم در کشورهای دیگر پنج درصد و در ایران که یک کشور مسلمان است 10 درصد می باشد ادامه داد: مطالعات نشان می دهد که راه های مقابله با آسیب های اجتماعی صرفا برخورد های قهری و تنبیهی نیست.

نامی خاطر نشان کرد: دسترسی آسان به مواد مخدرف فقر و بیکاری در سیستان وبلوچستان باعث شده جوانان این آستان بیشتر به سمت این آسیب کشیده شوند.

وی با اشاره براینکه 64 درصد افراد معتاد در سن 11 تا 14 سالگی گرفتار این معضل اذعان کرد: امروز اعتیاد زنان نیز در جامعه رواج پیدا کرده به طوریکه طبق آمرا ها از هر 100 معتاد 10 تا 12 نفر از آنها خانم هستند.
قائم مقام معاونت جلوگیری از وقوع جرم دادگستری استان با بیان اینکه براساس بند 5 اصل 156 قانون اساسی جلوگیری از وقوع جرم از وظایف دستگاه های قضایی است و همه دستگاه ها موظفند در این امر همکاری کنند عنوان کرد: علما و روحانیون میتوانند در امر جلوگیری از آسیب های اجتماعی در جامعه نقش بسزایی ایفا کنند.

وی تصریح کرد: در امر جلوگیری آگاه سازی مردم به عواقب و آسیب ها و جرائم و استفاده از ظرفیت های مردمی باید صورت گیرد.

انهدام باند بزرگ مواد مخدر در عملیات شبانه پلیس سیستان و بلوچستان
facebook google telegram twitter whatsApp