طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

تداوم مشکلات و اختلافات کمیته ملی المپیک بر روحیه ورزشکاران تاثیرات منفی دارد
سرپرستان کاروان ها مشخص شدند / جلسه هیات اجرایی کمیته ملی المپیک برگزار شد

رییس اجراییه کشور در دیدار با هیئت رهبری کمیته ملی المپیک، رؤسای فدراسیون ها و مربیان گفت که مشکلات و اختلاف کمیته ملی المپیک به زودی حل می شود.

افغانستان, کمیته ملی المپیک, عبدالله عبدالله, تداوم مشکلات اختلافات کمیته ملی المپیک روحیه ورزشکاران تاثیرات منفی

افغانستان, کمیته ملی المپیک, عبدالله عبدالله
به نقل از حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، دفتر ریاست اجراییه در خبرنامه ای که منتشر کرده، نوشته است که عبدالله عبدالله در این دیدار از ورزشکاران تقدیر کرده است.

در این دیدار رؤسای فدراسیون های کمیته ملی المپیک کشور از اختلافات درونی، مداخلات سیاسی، ایجاد کمیته المپیک موازی، عدم پرداخت بودجه، عدم هماهنگی و حمایت ورزشکاران ابراز نگرانی کرده و می گویند: «تداوم این وضعیت بالای روحیه ورزشکاران و دست آوردهای ورزشی کشور در عرصه بین المللی تاثیرات منفی دارد.»

رییس اجرائیه کشور در مورد مشکلات این کمیته گفت: «مشکلات کمیته ملی المپیک و ورزشکاران را براساس قانون و معیارهای جهانی در سطح رهبری حکومت وحدت حل می کنیم و در این باره با توجه به مشکلات و خواسته های شما، به زودی اقدام صورت می گیرد. اما جامعه ورزشی افغانستان باید بدون در نظر داشت مسایل سیاسی به دست آوردها، رشد و پیشرفت ورزش کشور بپردازند.»

دولت افغانستان فهیم هاشمی را به حیث مسوول کمیته ملی المپیک تعیین کرده است. اما نهادهای بین المللی ورزشی ظاهر اغبر را به عنوان رییس این کمیته به رسمیت می شناسد.

چند سال است که اختلافات درونی در کمیته ملی المپیک جریان دارد. اکنون به طور غیر رسمی دو کمیته ملی المپیک وجود دارد که یکی آن را ظاهر اغبر و دیگری را فهیم هاشمی مسوولیت اش را به پیش می برند.

گفته می شود که ظاهر اغبر از حامیان عبدالله در زمان انتخابات و فهیم هاشمی نیز از نزدیکان غنی است.

ارزیابی نتایج ملی پوشان در نشست کمیته ملی المپیک فیلم
facebook google telegram twitter whatsApp