طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اقتصادیسازمان ملی استاندارد از واردات کالاهای بی کیفیت پیشگیری کند
امضا تفاهم نامه سازمان ملی استاندارد و گمرک

معاون اول رئیس جمهور گفت: سازمان ملی استاندارد باید از واردات کالاهای بی کیفیت و غیر استاندارد پیشگیری کند.

کالا, واردات, جهانگیری, سازمان ملی استاندارد واردات کالاهای کیفیت جلوگیری

کالا, واردات, جهانگیری
به نقل از خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در مراسم روز ملی استاندارد که در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد، گفت: وقتی کالایی از مبادی رسمی وارد کشور می شود، اگر علامت استاندارد داشته باشد، یعنی کنترل فنی بر روی آن انجام گرفته و اینجاست که کالای قاچاق در بازار نمایان می شود.


وی با اشاره به اینکه اقتصاد ایران دوران مهمی را پشت سر می گذارد، گفت: برنامه ها باید طوری طراحی شود که رفاه مردم افزایش یابد و برای جبران گذشته باید شتاب جدیدی به اقتصاد کشور داد.

وی افزود :سازمان ملی استاندارد نقش مهم و تعیین کننده ای در واردات کالا دارد و باید از واردات کالاهای بی کیفیت و غیر استاندارد پیشگیری کنند.


جهانگیری با بیان اینکه سطح رفاه مردم هنوز به سال 90 برنگشته، عنوان کرد: کاهش تولید به افت درآمد مردم منجر شده و تورم 9 درصد با جیب مردم سازگار نیست.

معاون اول رئیس جمهور در ادامه تصریح کرد: با ایجاد بستر مناسب باید ضمن فائق آمدن بر چالش های پیش رو شرایط اقتصادی مناسبی را برای مردم فراهم کنیم.


وی گفت: استاندارد نقش تعیین کننده ای در رشد اقتصاد کشور دارد و به طور یقین تولید کننده ها بیشتر از مصرف کننده ها از تولید کالاهای با کیفیت نفع می برند.

جهانگیری با اشاره به اینکه سازمان استاندارد برای برون سپاری کارهای خود باید جدی تر عمل کند، اظهارداشت: یکی از رویکردهای اقتصاد مقاومتی، مردمی کردن اقتصاد بوده است که حتی سازمانی همچون استاندارد، قادر است ماموریت هایش را از قبیل آزمایشگاه ها و بازرسی از اماکن را به بخش خصوصی واگذار کند.


وی کارکرد دیگر این سازمان را فرهنگ سازی در بخش استاندارد برشمرد و بیان کرد: باید فرهنگ سازی استاندارد به درجه ای برسد که وقتی مردم به مغازه ای مراجعه می کنند تا جنسی را خریداری کنند، نخستین موضوع با اهمیت، داشتن استاندارد آن جنس باشد.حادثه در آسانسور دانشگاه شریف جای تاسف دارد


معاون اول رئیس جمهوری تصریح کرد شنیدیم که آسانسور دانشگاه صنعتی شریف دچار اتفاق شد، جای تاسف دارد چرا که کشورهای بسیاری در موضوعات و پژوهش ها، از نظرات این دانشگاه استفاده می کنند؛ بنابراین اگر کسی قبلا اعلام می کرد که این آسانسور اشکال داشته، نواقص برطرف می شد.


جهانگیری تصریح کرد: قابل پذیرش نیست که گفته شود بودجه برای رفع نقص نداشتیم؛ چرا که میلیاردها تومان هزینه پژوهش ها را پرداخت می کنیم، باید مقداری را نیز به این موضوع تخصیص داد؛ بنابراین باید کالاهایی که با ایمنی مردم سرکار دارند با جدیت از سوی این سازمان بررسی شود.


در حال تکمیل/

دولت از تولیدات ملی حمایت کند / ضرورت منع ورود کالاهای چینی بی کیفیت به کشور
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات