طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
۱۵ مرکز پرورش زالو در خراسان رضوی فعالیت دارند
افتتاح ۹ مرکز زالو درمانی دَر خراسان رضوی

مدیر شیلات و آبزیان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: هم اکنون ۱۵ مرکز پرورش زالو در خراسان رضوی فعالیت دارند.

خراسان رضوی, مرکز, پرورش زالو, مرکز پرورش زالو خراسان رضوی فعالیت

خراسان رضوی, مرکز, پرورش زالو, فعالیت, مشهد
به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، محمدرضا مهدیزاده افزود: یکی از مشکلاتی که بر سر راه اخذ موافقت اصولی مراکز پرورش زالو در خراسان رضوی وجود دارد برخی از ناهماهنگی ها در دستورالعمل های موجود به ویژه در بین ادارات است.

وی اظهار داشت: هم اکنون 7 مرکز پرورش زالو در خراسان رضوی برای گرفتن موافقت اصولی خود دچار مشکلاتی هستند که می توان آنها را با تغییر دستورالعمل های پیچیده از بین برد.

مدیر شیلات و آبزیان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با بیان اینکه زالو استفاده های بسیار زیادی در موارد پزشکی و تولید محصولات بهداشتی دارد، گفت: ایجاد یک مرکز پروزش زالو نیاز به سرمایه بسیار کمی داشته و نسبت به میزان سرمایه مورد نیاز برای آن می تواند اشتغال مناسبی را ایجاد کند بنابراین با توجه به دستور کارهای موجود باید برای رفع موانع تولید این محصول گام هایی برداشته شود.

مهدیزاده ادامه داد: همچنین باید در نظر داشت که زالو یکی از تولیدات دسته آبزیان است که در درمان بسیاری از بیماری ها از جمله عفونت های مزمن می تواند تأثیر زیادی داشته باشد و با توجه به اینکه گونه تولید شده در ایران از تمام گونه ها عملکرد بهتری دارد برای صادرات آن نیز می توان برنامه ریزی داشت.

وی افزود: رفع موانع موجود برای تولید این محصول با دیدگاه کارشناسی می تواند در راستای تولید ارزش افزوده با سرمایه گذاری کم، تاثیرزیادی داشته باشد.

فعالیت 181 اکیپ دامپزشکی همزمان با عید قربان در خراسان رضوی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات