طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ژنرال های خانه نشین به جبهه های جنگ برگردند / پیشنهاد سنا به اشرف غنی
حاجیان برای خاتمه جنگ تحمیلی در افغانستان دعا کنند | اشرف غنی

اعضای مجلس سنا به رییس جمهور پیشنهاد کرده اند که ژنرال های خانه نشین دوباره به وظیفه استخدام شوند.

افغانستان, مجلس سنا, اشرف غنی, پیشنهاد سنا اشرف غنی ژنرال خانه نشین جبهه جنگ برگردند

افغانستان, مجلس سنا, اشرف غنی

به نقل از حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، هنوز رقم دقیق ژنرال هایی که به دلایل متفاوت خانه نشین هستند، معلوم نیست، اما مجلس سنا می گوید که در شرایط حاضر که میدان جنگ هر روز وسیع تر می شود به نفع نیست که آن ها خانه نشین باشند.

در شش ماه اخیر حالت امنیتی در بیشتر ولایات کشور به شکل کم سابقه ای بدتر شده است و احتمال می رود که شورشیان حتی در فصل سرد که به زمان آرامش نسبی مسما شده است نیز دست از جنگ برندارند.

سناتورها می گویند ژنرال ها با تجربه ای که می توانند جنگ را مدیریت کنند خانه نشین هستند در حالیکه به گفته انها بیشتر افرادی که به رتبه ژنرالی رسیده افراد غیر مسلکی و ملکی هستند.

الله داد اندر، از اعضای مجلس سنا می گوید گماشتن افراد غیر مسلکی در وزارت های داخله و دفاع باعث شده است که تلفات نیروهای امنیتی افزایش یابد و شورشیان دامنه حاکمیت شان را وسعت دهند.

آقای اندر گفت: "افراد غیر مسلکی در صفوف نیروهای مسلح مکافات می شوند ولی در صورت تخلف و غفلت مجازات نمی شوند و به همین علت روی عملکرد سربازان تاثیر منفی می گذارد”.

به گفته او ژنرال هایی که م توانند سوق و اداره جبهات جنگ را بدست بگیرند خانه نشین هستند.

زلمی زابلی، دیگر عضو سنا نیز از اینکه افراد غیر مسلکی به سمت های مهم در وزارت های داخله و دفاع گماشته شده اند به شدت انتقاد کرد.

آقای زابلی می گوید که در این وزارت ها سمت های نظامی به افرادی سپرده شده است که حتی یک روز تجربه نظامی ندارند و دروس نظامی را نیز نخوانده اند.

او گفت: "ما بهترین ژنرال ها را در پست های احتیاطی وزارت دفاع و داخله داریم ولی رهبران حکومت وحدت کسانی را به مدیریت قطعات نیروهای امنیتی می گمارند که توانایی مدیریت سالم را ندارند”.

به نوشته شفقنا او علت این کار را تعصب رهبران وحدت ملی خواند و هشدار داد که در صورت ادامه این حالت شرایط جنگ به نفع شورشیان تغییر خواهد کرد.

کشور با گدایی آباد نمی شود | اشرف غنی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات