طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
آموزش رایگان تولید و کاشت تراریوم در پارک بانوان همدان
ضرورت ایجاد فرهنگسرا در پارک بانوان همدان

مدیر اجتماعی، فرهنگی و گردشگری شهرداری منطقه 2 همدان از آموزش رایگان تولید و کاشت تراریوم (کاشت گل در ظروف شیشه ای) در پارک بانوان همدان خبر داد.

پارک بانوان, همدان, کاشت تراریوم, آموزش رایگان تولید کاشت تراریوم پارک بانوان همدان

پارک بانوان, همدان, کاشت تراریوم
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ سید مصطفی موسوی با اشاره به آموزش شهروندی کاربردی و آموزش رایگان تولید و کاشت تراریوم (کاشت گل در ظروف شیشه ای) اظهار کرد: این برنامه 29 مهر و 6 آبان ماه ساعت 15 تا 17 در پارک بانوان برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه حضور برای همه بانوان آزاد و رایگان است، تصریح کرد: هدف از برگزاری کارگاه آموزشی تراریوم، آموزش نگهداری از گل و گیاه خانگی، نحوه تولید تراریوم و افزایش میزان گل های گلخانه ای در منازل است.

مدیر اجتماعی، فرهنگی و گردشگری شهرداری منطقه 2 همدان با اشاره به حدیثی از حضرت علی (ع) مبنی بر اینکه نگاه به سبزی موجب شادابی می شود، گفت: بنابراین توجه به این بخش و افزایش آموزش نگهداری از گل و گیاه در خانه ها به شادابی افراد، افزایش نشاط اجتماعی و کاهش معضلات اجتماعی کمک می کند.

وی یادآور شد: گل و گیاه نقش به سزایی در تقویت روحیه افراد دارد و قطعاً افزایش سرانه فضای سبز خانگی نیازمند برنامه ریزی شهری است.

موسوی اضافه کرد: با آغاز فصل سرد سال و ایجاد محدودیت برای نگهداری از گل ها و سبزه های باغچه ها، روی آوردن به گلدان ها و ایجاد گلخانه های خانگی می تواند جایگزین مناسبی برای این خلأ در خانواده ها باشد.

وی ادامه داد: امروزه با افزایش آپارتمان نشینی، تولید گل ها و سبزه های خانگی به امری ضروری مبدل شده است تا ضمن طراوت بخشی به منازل، بتوان از روح سرسبزی در همه فصول سال در منازل برخوردار بود.

مدیر اجتماعی، فرهنگی و گردشگری شهرداری منطقه 2 همدان خاطرنشان کرد: آموزش تولید و کاشت تراریوم اولین گام در این مسیر است که علاوه بر ماهیت گلدانی، از زیبایی و تزئین خاصی برخوردار است.

وی با بیان اینکه نگهداری از گلدان در خانه ها نیاز به فرهنگ سازی مناسب و آموزش های لازم دارد، گفت: این برنامه با همکاری شهرداری منطقه 2 و موسسه سبز پژوهان الوند برگزار می شود.


آموزش های رایگان از وظایف صنایع دستی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات