طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

راه اندازی سمن «آنادانا» با هدف ارتقای سلامت مادران باردار در همدان
گروه سلامت بارداری در قم راه اندازی می شود

مسئول برگزاری کلاس های آمادگی زایمان فیزیولوژیک مرکز آموزشی درمانی فاطمیه از راه اندازی سمن «آنادانا» با هدف ارتقای سلامت مادران باردار در همدان خبر داد.

همدان, سمن آنادانا, مادران باردار, اندازی سمن آنادانا هدف ارتقای سلامت مادران باردار همدان

همدان, سمن آنادانا, مادران باردار
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ مرضیه اتوگرا افزود: «آنادانا» نام قدیم همدان است و «آنا» به معنی «مادر»، یعنی «مادر دانا» است که با آگاهی صحیح برای خودش تصمیم می گیرد.

مسئول برگزاری کلاس های آمادگی زایمان فیزیولوژیک مرکز آموزشی درمانی فاطمیه با بیان اینکه انجمن «آنادانا» یک نهاد غیر دولتی و غیر سیاسی است که در جهت سیاست های افزایش جمعیت و ترویج زایمان طبیعی توسط جمعی از ماماهای استان تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: اعتبارات این سمن از کمک های مردمی خیران، هدایا و فعالیت های انجمن تأمین می شود.

وی با اشاره به اهداف این انجمن در آموزش دختران، مادران و ارائه دهندگان خدمت، گفت: استانداردسازی شرایط و فرایند زایمان، اطلاع رسانی سیاست های وزارت بهداشت با هدف سلامت مادر و نوزاد و حمایت طلبی از مسئولان برای تحقق اهداف، مود توجه است.

اتوگرا با بیان اینکه بر اساس سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری، افزایش جمعیت در دستور کار است، افزود: به دنبال توانمندسازی مادران هستیم تا آنان به عنوان کانون اصلی خانواده، خاطره خوش از دوران بارداری و زایمان خود داشته باشند.

وی، تبلیغ زایمان طبیعی و فرزندآوری را در تشکیل این سمن، مهم دانست و افزود: در سراسر استان در قالب سمن «آنادانا»، برنامه ترویج زایمان طبیعی را در پیش داریم.


راه اندازی آموزشگاه مادران باردار
facebook google telegram twitter whatsApp