طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

بین المللقدرت گرفتن خانوم در تیم مدیریتی دبیرکل جدید سازمان ملل
واکنش ایران به گزارش دبیرکل سازمان ملل

"آنتونیو گوترش" در فهرست مدیران انتخابی خود در سازمان ملل، مسئولیت های مهمی را به زنان سپرده است.

سخنگو, نخست وزیر, مشاور ارشد, قدرت زنان تیم مدیریتی دبیرکل سازمان ملل

سخنگو, نخست وزیر, مشاور ارشد, سازمان ملل, بین الملل, آنتونیو گوترش, کمیساریای عالی, دبیرکل

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از یوروسیاویو؛ "آنتونیو گوترش،" دبیرکل جدید سازمان ملل متحد، دو ماه دیگر کار رسمی خود را در عالی ترین سازمان بین المللی شروع خواهد کرد. دوره دبیرکلی بر سازمان ملل 5 ساله است و گوترش تا 31 دسامبر 2021 بر سر کار خواهد بود.


گوترش باید تا دو ماه آینده تیم مدیران خود را معرفی کند. گوترش به زودی سخنگو و تیم 5 نفره معاونان خود را معرفی خواهد کرد. در فهرست مقدماتی و غیررسمی گوترش، 3 نفر از این تیم 5 نفره خانم و فقط 2 نفر آقا هستند. افراد انتخاب شده ملیت هایی از کره جنوبی، آمریکا، جامائیکا، پرتغال و تونس دارند.


"کیونگ وا کانگ،" از کره جنوبی، احتمالا کار خود را به عنوان یکی از مدیران ارشد گوترش از اول ژانویه 2017 شروع می کند. او پیش از این معاون کمیسر عالی حقوق بشر و مدیرکل روابط بین الملل در وزارت امور خارجه کره جنوبی بوده است. "کانگ" هم اکنون معاون هماهنگی کمک های اضطراری و معاون دبیر کل در امور بشر دوستانه ملل متحد است.


گوترش مشاور ارشد و سخنگوی خود را "ملیسا فلمینگ" از آمریکا در نظر گرفته است. وی هم اکنون رئیس ارتباطات و سخنگوی کمیساریای عالی پناهجویان ملل متحد است. ملیسا فلمینگ پیش از این در آژانس بین المللی انرژی اتمی و سازمان امنیت و همکاری های اروپا نیز سابقه فعالیت داشته است.


گوترش سه مشاور ارشد نیز خواهد داشت که "میشل گایلس مک دونو" از جامائیکا، "خوا مادوریرا" از پرتغال و "ردهوان نویسر" از تونس نام دارند.


گوترش 67 ساله بین سال های 1995 تا 2002 نخست وزیر پرتغال بود و از ژوئن 2005 تا دسامبر 2015 در سمت مقام ارشد کمسیون پناهندگان سازمان ملل فعالیت کرده است. وی از اول ژانویه 2017 رسما در جایگاه دبیرکلی سازمان ملل متحد قرار می گیرد.نهمین دبیرکل سازمان ملل امروز منصوب می شود
facebook google telegram twitter whatsApp