طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

برگزاری مرحله استانی جشنواره قرآنی مدهامتان
برگزاری مرحله استانی جشنواره «مُدهامتان» در آذر ماه

مرحله استانی جشنواره قرآنی مدهامتان 29 مهرماه جاری در خراسان شمالی برگزار می شود.

جشنواره قرآنی, کانون های فرهنگی هنری مساجد, بجنورد, برگزاری مرحله استانی جشنواره قرآنی مدهامتان

جشنواره قرآنی, کانون های فرهنگی هنری مساجد, بجنورد, هاشم شیرازیان

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی گفت : یازدهمین جشنواره قرآنی «مدهامتان» در راستای غنی سازی اوقات فراغت و نشر و ترویج معارف قرآنی و شعائر دینی به همت ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور برگزار می شود.

هاشم شیرازیان رشته های رقابتی این جشنواره را قرائت، حفظ کل، حفظ ۲۰ جز، اذان، ترتیل و تفسیر در مرحله استانی و کشوری و در رشته مفاهیم قرآن و نهج البلاغه و صحت قرائت حمد و سوره و اذکار نماز در مرحله استانی اعلام کرد.

وی گفت : رشته مفاهیم قرآن و نهج البلاغه به صورت همزمان در تاریخ 14 آبان به صورت اینترنتی برگزار می شود.

شیرازیان افزود: شرط سنی کمپانی کنندگان در رشته های قرآنی این جشنواره ۱۸ تا ۳۰ سال است که در رشته تفسیر ویژه ائمه جماعات؛ محدودیت سنی وجود ندارد و در رشته صحت قرائت حمد و سوره و اذکار نماز هم کمپانی کنندگان باید ٨ تا ۱۵ ساله باشند.

وی با بیان اینکه این جشنواره ویژه برادران و خواهران عضو کانون های فرهنگی و هنری مساجد برگزار می شود، گفت: البته خواهران فقط در رشته های قرائت، حفظ کل، مفاهیم قرآن و نهج البلاغه و صحت قرائت حمد و سوره و اذکار نماز به رقابت خواهند پرداخت.

شیرازیان از ثبت نام ۱۷۶ قرآن آموز از شهرستان های استان به منظور رقابت در مرحله استانی این جشنواره خبر داد و گفت : شهرستان بجنورد با 98 کمپانی کننده، بیشترین تعداد ثبت نام کنندگان در بین شهرستان ها را دارد.

وی اظهار داشت : مرحله استانی یازدهمین جشنواره قرآنی «مدهامتان» در خراسان شمالی با حضور «مجتبی میرزایی نسب» مدیرکل هنری ستادعالی کانون های مساجد کشور برگزار می شود.

مرحله کشوری این جشنواره 26 تا 29 آبان ماه به میزبانی شهر مقدس قم برگزار می شود.

برگزاری یازدهمین جشنواره قرآنی مدهامتان
facebook google telegram twitter whatsApp