طاها پخش

ریاست اجرایی زخمی شدن ژنرال دوستم در کمین طالبان را تایید کرد
ژنرال دوستم بار دیگر برای سرکوب طالبان به شمال افغانستان رفت

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت می گوید که خوشبختانه جراحت ژنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری سطحی است و آرزو داریم او زودتر صحت یاب شود.

جنرال دوستم, افغانستان, عبدالله عبدالله, ریاست اجرایی زخمی ژنرال دوستم کمین طالبان تایید

جنرال دوستم, افغانستان, عبدالله عبدالله

به نقل از حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت می گوید که خوشبختانه جراحت ژنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری سطحی است و آرزو داریم او زودتر صحت یاب شود.

او امروز (دوشنبه) در نشست شورای وزیران با اشاره به برخورد کاروان جنرال دوستم با کمین طالبان در مربوطات ولسوالی قیصار ولایت فاریاب گفت که برای دیگر زخمی های رویدادهای امنیتی نیز آرزوی بهبودی داریم.

طالبان شنبه شب، کاروان آقای دوستم را کمین زدند که در این درگیری چهار نظامی نفر کشته شدند که دو محافظ معاون اول شامل آنان هستند.

برخی نقل از های تایید نشده صبح دیروز (یک شنبه) منتشر شد که آقای دوستم در این کمین به شدت زخمی شده؛ اما ساعتی پس نزدیکان جنرال دوستم با انتشار تصاویری از سلامتی او خبر دادند.

امروز اما آقای عبدالله گفت که جنرال دوستم سطحی زخمی شده است.

ژنرال عبدالرشید دوستم در حال حاضر در ولایت فاریاب است و گفته شده او و نیروهای زیر امرش شماری از نقاط را از کنترول طالبان خارج کرده اند.

کریم یورش، سخنگوی پلیس ولایت فاریاب دیروز به رسانه ها گفت که عملیات نیروهای امنیتی افغان به فرماندهی جنرال دوستم ادامه دارد.

به گفته آقای یورش در کمینی که کاروان جنرال دوستم برخورد کردند، بیش از ۷۰ عضو گروه طالبان نیز زخمی و دو موتر زرهی آنان که قبلا از نیروهای امنیتی افغانستان به غنیمت گرفته بودند، منهدم شده اند.

عملیات نیروهای امنیتی در ولسوالی قیصار ولایت فاریاب جریان دارد و گفته شده بیش از بیست روستا از وجود طالبان پاکسازی شده اند.

روز شنبه آقای دوستم گفته بود که پس از سفرش به ولایت فاریاب تاکنون به مساحت حدود ۲۰ کیلومتر، نیروهای وابسته به گروه طالبان را عقب رانده و ۲۰ روستا را نیز از وجود طالبان پاکسازی کرده که اکنون بررسی خانه به خانه نیروهای امنیتی افغانستان دراین روستاها ادامه دارد.

واکنش ریاست اجرایی افغانستان به هدف قرار گرفتن کاروان هفته‎شهید در کابل
facebook google telegram twitter whatsApp