طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

تشریح اهداف و قابلیت های رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت نیروی هوایی
ششمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت فردا شروع می شود

معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش اهداف و قابلیت های ششمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت نیروی هوایی را تشریح کرد.

در اصفهان, حریم ولایت, نیروی هوایی, تشریح اهداف قابلیت رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت نیروی هوایی

در اصفهان, حریم ولایت, نیروی هوایی, اقتدار هوایی, رزمایش
به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،امیر سرتیپ خلبان « عزیز نصیرزاده » با اشاره به اهداف این رزمایش گفت: ارتقای توان رزمی خلبانان و کارکنان فنی نهاجا، تمرین روشها و تاکتیک های نوین جنگی، آموزش رزمی کارکنان جوان در شرایط شبیه سازی شده رزم واقعی از جمله اهداف ششمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.
وی همچنین ارتقای توان آمادی و پشتیبانی، ارزیابی کیفیت آموزش ها و آموخته های ارائه شده در مراکز آموزشی و تمرین سامانه کنترل و فرماندهی بصورت متمرکز و غیر متمرکز با بهره گیری از سامانه های پیشرفته و امن ارتباطی را از دیگر اهداف برگزاری این رزمایش بیان کرد.
امیر سرتیپ خلبان نصیرزاده درباره قابلیت های این رزمایش افزود: انهدام صد در صدی اهداف، بارریزی شبانه در محیط جنگی پر تهدید برای نخستین بار، انجام بمباران شبانه و تمرین کنترل و فرماندهی متمرکز و غیر متمرکز با حجم گسترده ای از پرواز هواپیماها از جمله قابلیت های این رزمایش است.
معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه در این رزمایش انواع هواپیماهای جنگنده بمب افکن، ترابری، شناسایی- رهگیر و سوخت رسان به همراه انواع پرنده های بدون سرنشین کمپانی دارند، گفت: این رزمایش تک نیرویی و براساس تمرین صحنه واقعی نبرد، تداوم اهداف جنگ های نوین و عملیات روانی در بستر پدافند غیر عامل با بهره گیری از تاکتیک های عملیاتی مبتنی بر طرح ریزی و هدایت غیر متمرکز انجام می پذیرد.
نصیرزاده با اعلام این مطلب که محور اصلی ششمین رزمایش فداییان حریم ولایت درگیری هوا به هوا و انهدام اهداف پرنده و زمینی است، افزود: پیام این رزمایش تامین مطمئن و مستمر و کسب آمادگی برای مقابله با هرگونه تهدید و صلح و دوستی و تامین امنیت منطقه بدون نیاز به نیروهای فرا منطقه ای است.
وی در پایان گفت: نیروی هوایی ارتش در کنار سایر قوای مسلح کشور تحت فرماندهی ولی امر مسلمین، حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی) آماده تامین امنیت پهنه هوایی کشور است.
ششمین رزمایش اقتدارهوایی فدائیان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز ( دوشنبه ) در منطقه عمومی اصفهان برگزار می شود.
این رزمایش با کمپانی انواع هواپیماهای شکاری رهگیر، شکاری بمب افکن درمنطقه عمومی اصفهان برگزارمی شود.
در این رزمایش ترابری نیمه سنگین و سبک، هواپیماهای ارتباطی و شناسایی، سوخت رسان و انواع پهپادها در منطقه عمومی اصفهان از امروز به مدت سه روز برگزار خواهد شد و در آن بخشی از توان نیروی هوایی ارتش در صیانت و دفاع از حریم هوایی میهن اسلامی به نمایش گذاشته خواهد شد.

شجاعت و لیاقت، ویژگی اصلی کارکنان نیروی هوایی است
facebook google telegram twitter whatsApp