طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

دانستنی های علمیحذف کابل های امنیتی از فروشگاه های اپل
نام فروشگاه های اپل تغییر می کند

نقل از های منتشر شده حاکی از آن است که کمپانی اپل به صورت نامحسوس در حال جمع آوری کابل های امنیتی متصل به محصولات خود در نمایندگی های فروش این کمپانی است.

وب سایت فرصت امروز - نقل از های منتشر شده حاکی از آن است که کمپانی اپل به صورت نامحسوس در حال جمع آوری کابل های امنیتی متصل به محصولات خود در نمایندگی های فروش این کمپانی است. گفتنی است این کابل ها در اغلب فروشگاه های محصولات الکترونیکی نظیر موبایل و تبلت به منظور پیشگیری از سرقت احتمالی نمونه محصولات به نمایش گذاشته شده مورد استفاده قرار می گیرد.

اپل استور, اپل, آیپد, حذف کابل امنیتی فروشگاه اپل

آیپد, آیفون, اپل, اپل استور


اقدام اخیر اپل در جمع آوری کابل های امنیتی خود در شرایطی صورت می پذیرد که بسیاری معتقدند حذف این کابل ها موجب افزایش احتمال سرقت محصولات اپل شود، اما به نظر می رسد که مدیران اپل نگرانی چندانی از این بابت ندارند.

نمایندگی فروش اپل در لندن که یکی از بهترین فروشگاه های این کمپانی آمریکایی محسوب می شود اخیرا مورد بازطراحی قرار گرفته و طبق اعلام قبلی قرار است در هفته جاری فعالیت خود را از سر بگیرد. براساس مشاهدات صورت گرفته، هنگامی که مشتریان به این فروشگاه وارد شوند، خواهند دید که دیگر نمونه محصولات موجود در فروشگاه با کابل های امنیتی به میز متصل نشده اند. گفتنی است براساس نقل از های موجود، دو فروشگاه دیگر اپل در انگلستان و یک فروشگاه این کمپانی در کانادا نیز کابل های امنیتی متصل کننده را جمع آوری کرده اند.

در این راستا بسیاری از کارشناسان و فعالان حوزه فناوری اطلاعات نسبت به اقدام اخیر اپل واکنش نشان داده و سعی در یافتن پاسخی مناسب دارند. این در شرایطی است که یک سخنگوی کمپانی اپل در گفت وگو با رسانه ها اظهار داشت: «حذف کابل های امنیتی متصل کننده به مشتریان اجازه می دهد تا گوشی یا تبلت موردنظر را به آسانی در دست گرفته یا در جیب خود قرار دهند.

با این حال مدیران بخش فروش اپل نسبت به تامین امنیت محصولات خود بی توجه نبوده و در صورتی که نمونه محصولات موجود در فروشگاه به سرقت رود، به هنگام خروج سارق از فروشگاه تمامی زنگ های هشدار دهنده به صدا درخواهند آمد و حتی در صورت از کار افتادن هشداردهنده ها می توان به کالای سرقت شده متصل شد و آن را از کار انداخت.»

درگیری مسلحانه میان مهاجمان و نیروهای امنیتی در کابل پایان یافت
facebook google telegram twitter whatsApp