طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

جشنواره ملی خورشید طوس در همدان
برگزاری جشنواره ملی «حبیب» با محوریت شخصیت شهید همدانی در همدان

جشنواره ملی خورشید طوس 23 و 24 آذرماه در دانشگاه بوعلی سینا برگزار می شود.

خورشید طوس, همدان, جشنواره ملی, جشنواره ملی خورشید طوس همدان

خورشید طوس, همدان, جشنواره ملی
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در 27 عنوان در کشور برگزار می شود و دبیرخانه دومین جشنواره ملی دانشگاهیان جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در سال 95، در دانشگاه بوعلی با عنوان جشنواره «خورشید طوس» تشکیل شده است.

بخش ادبی در بخش دانشگاهیان این جشنواره در سه بخش اصلی سفرنامه رضوی، داستان کوتاه با مضامین رضوی و خاطرات رضوی پیگیری می شود و فراهم آوری زمینه بهره مندی اهل هنر از فعالیت های فرهنگی و هنری با محور فرهنگ رضوی و آموزه های دینی و فرهنگی امام رضا(ع) و ایجاد فضای تعامل، گفت وگو و نقد هنری و ادبی از جمله اهداف برگزاری جشنواره است.

معرفی و تجلیل از آثار ادبی و هنری ارزشمند و برجسته و تأثیرگذار در سه بخش اصلی سفرنامه رضوی، داستان کوتاه با مضامین رضوی و خاطرات رضوی انجام می شود.

این جشنواره در دو بخش جنبی پوستر داستان (بخش گرافیکی) و بخش اختصاصی دانشگاهیان، استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه بوعلی برگزار می شود و کمپانی کنندگان در بخش پوستر داستان آزاد هستند در روش های متفاوت نقاشی، گرافیک ترکیبی، کولاژ و گرافیک کامپیوتری و عکس سازی به خلق آثار هنری با تلفیق روایت، داستان و یا حدیث در مورد امام رئوف اقدام کنند یا خاطرات را در یک پوستر گرافیکی در ابعاد 50 در 70 سانتیمتر و در سبک آزاد ارائه کنند.

در مرحله اول ارسال عکس اثر برای ثبت اثر در جشنواره کافی است و در مرحله دوم دریافت اصل اثر به وسیله پست به دفتر دبیرخانه قابل پذیرش است.

اهدای جایزه نقدی و لوح سپاس به دو اثر در هر بخش به عنوان آثار برگزیده و در بخش های دیگر اهدای تندیس جشنواره به همراه لوح افتخار و جایزه نقدی به نفرات اول تا سوم در هر بخش جشنواره انجام می شود.

آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره 20 آبان ماه امسال است و هر هنرمند می تواند در همه بخش ها کمپانی کنند و کمپانی کنندگان در هر بخش می توانند تا پنج اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

دبیرخانه جشنواره از هنرمندان، استادان، دانشجویان، کارمندان و کارکنان دانشگاه های سراسر کشور دعوت می کند تا در صورت تمایل، آثار و تولیدات خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.


حضور همدان در جشنواره بین المللی فیلم مقاومت
facebook google telegram twitter whatsApp