طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیآزادسازی موصل چندین هفته طول می کشد
با بغداد و ائتلاف بین المللی برای آزادسازی موصل هماهنگیم | بارزانی

فرمانده جدید نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه اعلام کرد که عملیات آزادی شهر موصل عراق احتمالا چند هفته یا بیشتر به طول بینجامد.

خبرگزاری ایسنا: فرمانده جدید نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه اعلام کرد که عملیات آزادی شهر موصل عراق احتمالا چند هفته یا بیشتر به طول بینجامد.

 استفان تاونسند، فرمانده جدید نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه گفت: عملیات آزادی شهر موصل عراق احتمالا چندین هفته و شاید بیشتر به طول بینجامد. این جنگ طولانی و سخت است اما عراقی ها آماده اند و ما نیز در کنار آن ها هستیم. نیروهای عراقی و ائتلاف تنها به خاطر آینده عراق نمی جنگند بلکه برای تضمین امنیت تمامی کشورها می جنگیم.

وی افزود: تمامی نیروهای زمینی که در عملیات موصل کمپانی دارند عراقی هستند. ما به شجاعت و پایبندی نیروهای عراقی درود می فرستیم و برای آن ها آرزوی پیروزی در این جنگ را داریم.

حیدر العبادی، نخست وزیر عراق صبح امروز (دوشنبه) شروع عملیات موصل را اعلام کرد.

این فرمانده آمریکایی گفت: در طول سال های گذشته ائتلافی که شامل بیش از 60 کشور دنیا است ده ها هزار حمله "دقیق" را علیه داعش انجام داده است. ائتلاف بیش از 54 هزار نیروی عراقی را مجهز کرده و آموزش نظامی داد. ما از شرکایمان در جنگشان علیه داعش حمایت کردیم.

العبادی فرمان شروع عملیات آزادسازی موصل را صادر کرد
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات