طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

فرزند "بی نظیر بوتو" پیروز انتخابات 2018 پاکستان
نخستین واکنش پوتین به پیروزی حزبش در انتخابات

بلاول بوتو زرداری که ریاست "حزب مردم" پاکستان را برعهده دارد، در اجتماع بزرگ هوادارانش در کراچی، ادعا کرد که حزبش پیروز انتخابات آتی این کشور خواهد بود.

پاکستان, افغانستان, بی نظیر بوتو, فرزند

پاکستان, افغانستان, بی نظیر بوتو
به نقل از حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، "بلاول بوتو زرداری" سیاستمدار جوان پاکستانی که هم اکنون ریاست "حزب مردم"، دومین حزب بزرگ این کشور را برعهده دارد، در اجتماع بزرگ هوادارانش در کراچی، ادعا کرد که حزب مردم، پیروز انتخابات آتی پاکستان خواهد بود


این سیاستمدار ۲۸ ساله و جویای نام پاکستان که فرزند 'آصف علی زرداری' رئیس جمهوری سابق و خانم 'بی نظیر بوتو' نخست وزیر فقید این کشور است، بلندپروازی های زیادی برای تصاحب عالی ترین کرسی قدرت و تکیه زدن بر جایگاهی که زمانی والدینش صاحب آن بودند، در ذهن می پروراند.


اکنون که حزب 'جنبش متحده قومی' به عنوان اصلی ترین رقیب حزب مردم در ایالت سند، دچار اختلاف های داخلی و مشکلات زیادی شده است، حزب مردم برای رقابت در انتخابات سال ۲۰۱۸ پاکستان، خود را یک گام جلوتر می بیند و قصد دارد از این فرصت برای رقابت با دیگر احزاب بزرگ از جمله حزب مسلم لیگ نواز(حزب حاکم کنونی به رهبری نواز شریف) و حزب تحریک انصاف به رهبری عمران خان استفاده کند.


وی در سخنان روز گذشته خود نواز شریف نخست وزیر کنونی و رهبر حزب حاکم و نیز عمران خان رهبر حزب تحریک انصاف را، به عنوان اصلی ترین رقبای حزب مردم در انتخابات ۲۰۱۸، مورد انتقاد قرار داد.


بلاول بوتو پس از کشته شدن مادرش در حمله تروریستی سال ۲۰۰۷ در شهر راولپندی، عنوان ریاست حزب مردم پاکستان را از او به ارث برد.


این سیاستمدار ۲۸ ساله پاکستانی، تنها فرزند پسر بی نظیر بوتو است و همراه پدرش 'آصف علی زرداری' رییس جمهوری سابق پاکستان، رهبری حزب مردم را به عهده دارد.


او اگرچه سیاستمداری جوان است، اما از حمایت های قوی سیاستمدارانی بزرگ و کهنه کار از جمله پدرش آصف علی زرداری برخوردار است ضمن اینکه حزب مردم هنوز هم یکی از احزاب بزرگ و پرطرفدار پاکستان محسوب می شود.


بی نظیر بوتو که برای دو دوره در سال های ۱۹۸۸ تا ۱۹۹۰ و ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۶میلادی به عنوان رییس حزب مردم پاکستان، نخست وزیری این کشور را به عهده داشت، روز ۲۷ دسامبر ۲۰۰۷ میلادی، در جریان یک حمله تروریستی در شهر راولپندی کشته شد.


این حمله تروریستی حین برگزاری یک تجمع انتخاباتی برای تبلیغات حزب مردم پاکستان برای انتخابات پارلمانی سال ۲۰۰۸ میلادی رخ داد.

آوا نوشت: بی نظیر بوتو که قصد داشت در انتخابات سال ۲۰۰۸ کمپانی کند، در این تجمع تبلیغاتی حضور داشت. این اتفاق در دوره ریاست جمهوری پرویز مشرف رخ داد.


هیلاری کلینتون پیروز مناظره انتخاباتی اخیر | نتایج نظرسنجی رویترز
facebook google telegram twitter whatsApp