طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
جشنواره ی غذاهای فراسودمند
برگزاری اولین جشنواره غذاهای سنتی

دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین همزمان با روز جهانی غذا، اولین جشنواره ی غذاهای فراسودمند یا عملگرا را برگزار کردند.

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، از قزوین ؛ در این جشنواره 36 گروه کمپانی کننده بیش از 150 نوع غذا، نوشیدنی، دسر و میان وعده ی فراسودمند در معرض نمایش گذاشتند .

قزوین, جشنواره غذای فراسودمند, دانشگاه آزاد اسلامی, جشنواره غذاهای فراسودمند

قزوین, جشنواره غذای فراسودمند, دانشگاه آزاد اسلامی, 150 نوع غذا

شرکت کنندگان با استفاده از فرآورده های پروبیوتیک، میوه ها و سبزیجات رنگی، فیبرهای رژیمی، محصولات سبوس دار، غذاهای حاوی اسیدهای چرب غیراشباع و گیاهان سنتی و دارویی و بدون کاربرد مواد شیمیایی غذاهای فراسودمند خود را عرضه کردند.


150 نوع غذا, دانشگاه آزاد اسلامی, قزوین, جشنواره غذاهای فراسودمند


ایمنی غذا، استفاده از اجزای سالم در فرآوری ماده ی غذایی، ارزش تغذیه ای، طعم و مزه، کاربرد ترکیبات فراسودمند در فرمولاسیون ماده ی غذایی، طراحی غذا، نوآوری و خلاقیت و اقتصادی بودن فاکتورهایی بود که از سوی هیات داوران برای تمام گروه ها مورد ارزیابی قرار گرفت.


بعد از آرای هیات داوری زینب قاسمی مقام اول را کسب کرد، سحر نصراله زاده و سارا زرابیگی به طور مشترک دوم شدند و حمیدرضا طالبی مقام سوم را به دست آورد.

دانشگاه آزاد اسلامی, جشنواره غذای فراسودمند, قزوین, جشنواره غذاهای فراسودمند


گفتنی است غذاهای فراسودمند یا عملگرا شبیه غذاهای متعارف و معمول روزانه ماست، اما وقتی مصرف می شود علاوه بر خواص تغذیه ای، مزایای سلامت بخشی از خود نشان می دهد که خطر ابتلا به بیماری های سخت و مزمن را کاهش می دهد، این غذاها حاوی مواد شیمیایی سنتزی نبوده و کاملا طبیعی است ، با استفاده ی دراز مدت همه ی اقشار جامعه از این غذاها، سطح سلامت جامعه ارتقا پیدا کرده و هزینه های درمان کاهش می یابد.

برگزاری جشنواره غذاهای محلی باهدف ترویج مصرف غذاهای سالم وسنتی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات