طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

172 گرم طلا توقیف شد
توقیف طلاهای بدون کد در خوزستان

172/380 گرم طلای فاقد کد استاندارد توقیف و از عرضه آن پیشگیری شد.

طلاتوقیف, استاندارد, وسایل سنجش, گرم طلا توقیف

طلاتوقیف, استاندارد, وسایل سنجش, اندازه شناسی, کم فروشی, باسکول, خوزستان
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز،رئیس اداره اندازه شناسی، اوزان و مقیاس های اداره کل استاندارد خوزستان گفت: بازرسان این اداره کل به منظور حفظ حقوق شهروندی و پیشگیری از کم فروشی، در حوزه آزمون نازل های سوخت در شهریورماه امسال با همکاری کمپانی پخش فرآورده های نفتی، 440 دستگاه نازل جایگاه سوخت را بر اساس پیمانه ها و ظرف های استاندارد مورد آزمون صحت عملکرد قرار داده است.

داریوش احمدزاده اظهار کرد: همچنین در راستای اجرای تکالیف ذاتی و قانونی در حوزه آزمون دوره ای باسکول های جاده ای، این اداره کل با همکاری آزمایشگاه همکار مورد تأیید سازمان ملی استاندارد ایران، آزمون صحت عملکرد 73 باسکول ثابت همکف را در سطح استان انجام داده است .

وی افزود: در حوزه آزمون دوره ای اوزان سبک نیز طی بازدید و بازرسی به عمل آمده از واحدهای صنفی و خدماتی در راستای اطمینان از صحت عملکرد وسایل سنجش و پیشگیری از کم فروشی، 1530 مورد از وسایل سنجش آزمون شده است.

احمدزاده خاطرنشان کرد: کارشناسان این اداره کل در راستای اجرای استانداردسازی مصنوعات طلا و فلزات گران بها از 30 مرکز تولید و عرضه، نمونه برداری تصادفی انجام داده و در جهت بهبود سطح کیفیت مصنوعات فلزات گرانبها و پیشگیری از تولید و عرضه این مصنوعات از فعالیت دو واحد تولیدی تا دریافت نشان استاندارد ممانعت به عمل آورده اند.

وی گفت: طی بازدید مشترک اداره کل استاندارد خوزستان و سازمان صنعت و معدن خوزستان از عرضه کنندگان مصنوعات طلا، 172/380گرم طلای فاقد کد استاندارد توقیف و از عرضه آن پیشگیری شد.

نعمتی چشم براه طلای پارالمپیک
facebook google telegram twitter whatsApp