طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
آموزش و پرورش رسالتی مهم در تربیت نسل جوان کشور دارد
آمادگی آموزش و پرورش بروجرد برای شروع بهار تعلیم و تربیت

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: آموزش و پرورش رسالتی مهم در تربیت نسل جوان کشور دارد و امروز آموزش و پرورش بیشتر از خانواده ها در تربیت فرزندان نقش دارند.

وظیفه, آموزش وپرورش, تربیت, آموزش پرورش رسالتی تربیت نسل جوان کشور

وظیفه, آموزش وپرورش, تربیت, نسل جوان, کردستان

به نقل از خبرنگارگروه استانهای باشگاه خبرنگاران جوان ازسنندج،به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی دیروز در دیدار رئیس، کارکنان و مربیان پرورشی آموزش و پروش به مناسبت هفته اولیا و مربیان گفت: کار تربیت همان رسالت مهم پیامبر(ص) است و تربیت نسلی عزتمند و مستقل مهمترین وظیفه آموزش و پرورش می باشد که کار ارزشمند و بزرگی است.

وی افزود: همه هدف قیام امام حسین(ع) برای اصلاح و رشد و پیش بردن جامعه به سمت انسانیت و معنویت بود و رسیدن به این حالت بسیار مهم است که در جامعه زمان یزید، رسیدن به این هدف آنقدر مهم بوده که امام حسین(ع) در این مسیر فدا شد.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: آموزش و پرورش در دین مبین اسلام جایگاه ارزشمندی دارد که در آموزه های دینی بر آن تاکید فراوان شده است و خداوند متعال همواره در پی آبادانی جهان و آخرت انسان بوده است و تربیت دینی نقش ویژه ای در رسیدن به آن داشته است.

آیت الله حسینی شاهرودی تعلیم، تربیت و تزکیه را سه اصل اساسی اسلام برای تربیت دینی عنوان کرد و افزود: تعلیم، تربیت و تزکیه سه اصل اساسی اسلام برای یادگیری و تربیت دینی است و آشنایی با قرآن و آموزه های اسلامی، نخستین پله رسیدن به این سه اصل است.

وی به توان علمی و پیشرفت های مهم کشور طی سالهای اخیر اشاره و خاطر نشان کرد: یکی از اهداف تحریم های علمی و اقتصادی ایران پیشگیری از پیشرفت علمی کشور بوده اما کشور ما، با وجود تحریم های سخت و فراوان به پیشرفت های زیادی رسیده است.

نایب رییس دوم کمیسیون سیاسی – اجتماعی مجلس خبرگان به ناراحتی دشمنان از پیشرفت های ایران اشاره کرد و گفت: سرعت رشد علمی ایران از دیدگاه کارشناسان غربی در چند سال اخیر بسیار حیرت انگیز بوده و همین موضوع برای دشمنان بسیار سنگین و ناراحت کننده است که برای توقف آن از امکانات و ابزارهای متعدد استفاده کرده اند.

وی به آسیب های فضای مجازی و ماهواره ها در کشور اشاره کرد و گفت: دشمنان شبکه های مجازی و ماهواره ای مانند تلگرام را برای کشور ما تحریم نکردند زیرا از طریق این شبکه ها سعی در درگیر کردن دانش آموزان و کم کردن پویایی علمی جوانان داشتند.

آیت الله حسینی شاهرودی تربیت اخلاقی را مهمترین راهکار مبارزه با تحریم های علمی و تهاجمات فرهنگی دانست و افزود: بسیاری از جنایات علمی و شیمیایی علیه بشر توسط دانشمندان انجام شده است اما اگر کرامت اخلاقی و تربیت دینی بر انسان حاکم شود همه امورات جامعه براساس نظم و قاعده انجام می شود.

وی گفت: اگر ارزشهای اخلاقی و دین بر جامعه حاکم شوند و دین و آموزه های دینی پشتوانه رفتار فرزندان باشد شهروندانی قانون مدار که عزت نفس بالایی دارند تربیت می شوند زیرا دین و اخلاق درهم تنیده اند و یکی بدونه دیگری معنا ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در خصوص سهولت دسترسی دانش آموزان به شبکه های مجازی بدونه نظارت والدین هشدار داد، افزود: حالت خانواده ها در غرب بسیار اسف بار است آنها تغیر باورهای دینی و تلاش برای نابودی بنیان خانواده ها در کشورهای مسلمان را در دستور کار خود قرار داده اند و به علت سهولت دسترسی به شبکه های مجازی و ماهواره ای در ایران، جوانان و دانش آموزان ممکن است تحت تاثیر تبلیغات ماهواره ها و شبکه های مجازی قرار بگیرند.

وی با اشاره به اینکه دسیسه های دشمنان برای حذف فرهنگ دینی و غالب کردن سبک زندگی غربی همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: شبکه های ماهواره ای و نظام مادی غربی درصدد تغیر ارزش های دینی و آموزه های اسلامی هستند و قصد دارند ارزشهای مادی و باورها و اعتقادات خود را بر جوامع مسلمانان تحمیل کنند زیرا غرب به این نتیجه رسیده است که تمام قدرت ما بر مبنای اعتقاداتمان است.

آیت الله حسینی شاهرودی گفت: صهیونیست ها برای تسلط بر دنیای اسلام و دور کردن آنها از ارزشها و باورهای مذهبی خود، با کمک انگلیسی ها تشکیلاتی به نام فراماسونری ایجاد کردند که مقر آنها در اسرائیل است و وهابیت، بهائیت و سایر فرقه های انحرافی از دل این تشکیلات سر برآورده اند که آمریکا با پول های عربستان از آنها حمایت می کند.

وی گفت: دین مبین اسلام ارزشهای والایی دارد که از ما می خواهد انسانها را طوری تربیت کنیم که مثل الهی باشند و تربیت الهی باید در مسیری قرار گیرد که ظلمت ها و ناپاکی ها را کنار بزند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مسیر تربیت الهی در اسلام، گفت: اهل بیت وسیله ای برای هدایت انسانها به سوی خدا هستند و خداوند متعال در مسیر تربیت الهی اهل بیت را که از هر خطا و گناهی دور هستند به عنوان اسوه و الگو به ما معرفی می کند.

انتقال 32 هزار برگ سند تاریخ آموزش و پرورش به مرکز اسناد غرب کشور
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات