طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

تامین امنیت غذایی جامعه باکشت های حفاظتی
تاکید استاندار گلستان بر نقش محوری مردم در تامین امنیت جامعه

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: پروژه امنیت غذایی ایران - ایکاردا با همکاری موسسه بین المللی ایکاردا در این استان شروع شده است.

کشت های حفاظتی, کرمانشاه, امنیت غذایی, تامین امنیت غذایی جامعه باکشت حفاظتی

کشت های حفاظتی, کرمانشاه, امنیت غذایی

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ؛خسرو شهبازی گفت: اجرای پروژه ایکاردا در 905 هزار هکتار از اراضی زراعی چهار استان کرمانشاه، کردستان، لرستان و آذربایجان شرقی انجام می شود.


وی هدف اصلی اجرای پروژه ایکاردا را تامین امنیت غذایی جامعه دانست و افزود: اهداف دیگر این پروژه افزایش تولید در واحد سطح در مزارع دیم و افزایش راندمان تولید است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه افزود: با اجرای این پروژه سالانه پنج درصد راندمان تولید در مزارع دیم استان افزایش یافته که طی پنج سال عملکرد مزارع دیم ما 25 درصد افزایش خواهد یافت.

شهبازی با اشاره به اینکه در پروژه ایکاردا از کشت های حفاظتی بهره گیری خواهد شد، گفت: در کشت محصولات از بذور اصلاح شده مرغوب بهره گیری می شود.

وی با بیان اینکه در کارگاه های آموزشی، ترویجی توسط محققین آخرین یافته ها به کشاورزان انتقال داده می شود، افزود: با اجرای این پروژه کشاورزان ما کشاورزی علمی تری را خواهند داشت.

قرارداد اجرای پروژه ایکاردا توسط وزارت جهاد کشاورزی منعقد شده و هم اکنون کارگاه آموزشی- ترویجی آن در استان کرمانشاه با حضور متولیان اجرای این پروژه در حال برگزاری است.
ایکاردا مرکز تحقیقات بین المللی در نقاط خشک است.

اقتدار ناجا تامین کننده امنیت و آرامش جامعه
facebook google telegram twitter whatsApp