طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
قیام امام حسین (ع) افقی روشن برای کاروان انسانیت
اهداف قیام عاشورا از زبان امام حسین(ع)

معاون پرورشی آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: نهضت کربلا یک برشی از تاریخ نیست بلکه روح تاریخ است .

ارومیه, آموزش وپرورش, کربلا, قیام امام حسین ع افقی روشن کاروان انسانیت

ارومیه, آموزش وپرورش, کربلا, امام حسین

به نقل از قدرت قاسمی در مراسم محفل انس با قرآن که در مدیریت آموزش و پرورش ناحیه 2 ارومیه برگزار گردید اظهار کرد :امام حسین (ع) به عنوان پرورش یافته مکتب قرآن درس عزت و سربلندی از محضر قرآن آموخت و با قیامش که متبعث از آموزه های قرآن می باشد افق بسیار روشن و پرشکوهی را برای کاروان انسانیت ترسیم نمود..

وی خاطر نشان کرد: دو ثقل اکبر ( اهل بیت – قرآن کریم ) در جریان نهضت کربلا نورافشانی می کنند و اگر می خواهیم از سعادت جهان و عقبی بی بهره نباشیم باید توسل و ارتباطمان با این دو گوهر و یادگار گرانبار پیامبر اسلام(ص) همواره حفظ و استکام بخشیم.

قاسمی افزود: عاشورا محصول یک انتخاب است امام حسین (ع) با انتخابش آسمانی و جاودانه شد . ما هم همه روزه در مسیر انتخابهای گوناگون قرار داریم با انتخاب خود می توانیم در کاروان و اردوگاه امام حسین (ع) ثبت نام کنیم یا خدایی ناکرده دچار لغزش و سقوط گردیم.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان ادامه داد: نهضت کربلا وجوه متعدد از جمله سوگواری ، پیام، حماسه ، عرفان دارد که با آشنایی و درک صحیح آن زندگی ما شکل مطلوبی به خود خواهد گرفت .

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 ارومیه نیز در این آئین گفت: محفل انس با قرآن که امروز با مشارکت دارالقرآن امام خمینی (ره) و دبیرستان شاهد آهندوست در حال برگزاری است اولین محفل انس با قرآن در سال تحصیلی جدید است.

محمد مجرد با اشاره به اینکه یکی از بهترین برنامه هایی که در طول سالتحصیلی در مدارس مقاطع متفاوت برگزار می شود محافل انس با قرآن است، ادامه داد : خوشبختانه با تاسیس دارالقرآن امام خمینی (ره) در آموزش و پرورش ناحیه 2 ارومیه شاهد برگزاری متعدد و باشکوه این آئین در طول سالتحصیلی هستیم.

وی با بیان اینکه دارالقرآن امام خمینی ( ره) از مدیریت و مربیان توانمند و علاقمند قرآنی بهره گیری می نماید، اظهارداشت: باید تلاش شود تا از ظرفیت های بالای این دار القرآن استفاده گردد..

شایان ذکر است؛ تلاوت قرآن، اجرای تواشیح جمع خوانی قرآن، توسط قاریان دانش آموز و اساتید برجسته استانی و کشوری ازدیگر بخش های برنامه امروز محفل انس با قرآن بود که با شکوه و عظمت خاصی برگزار شد.


انقلاب اسلامی ایران متصل به قیام امام حسین (ع) است
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات