طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللقرارداد ایران و بوئینگ بحث داغ انتخابات ریاست مالی در ایالت میزوری
ایران؛ محور مناظره داغ انتخابات آمریکا

مبارزات انتخاباتی دو نامزد اصلی ریاست خزانه داری ایالت میزوری بر روی قرارداد تجاری ایران و بوئینگ متمرکز شده است.

توافق, آمریکا, میزوری, قرارداد ایران بوئینگ بحث داغ انتخابات ریاست مالی ایالت میزوری

توافق, آمریکا, میزوری, جمهوری خواه, هسته ای, بین الملل, مالیات, دموکرات, سرمایه, ایران, تحریم

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سنت لوئیز تودی؛ "اریک اشمیت،" از حزب جمهوری خواه، و "جودی بیکِر،" از حزب دموکرات، دو نامزد انتخابات ریاست خزانه داری ایالت میزوری هستند و در تبلیغات خود توجه ویژه ای به توافق تجاری صورت گرفته میان ایران و کمپانی هواپیماسازی بوئینگ دارند.


به موجب قراردادی که کمپانی بوئینگ با ایران امضا کرده است باید 80 فروند هواپیمای مسافربری را تحویل این کشور دهد. قوانین ایالتی در میزوری، کمپانی هایی را که با عقد قراردادهای خارجی موجب درآمدزایی و ایجاد فرصت های شغلی می شوند را از پرداخت مالیات معاف می کند. "اشمیت" مدعی است بوئینگ به علت برقراری ارتباط تجاری با ایران که به ظن او حامی تروریسم است، نباید مشمول معافیت قرار بگیرد. وی معتقد است معافیت 229 میلیون دلاری این قرارداد نباید شامل حال بوئینگ شود.


اشمیت در این باره مدعی شد: فکر می کنم پول هیچ مالیات دهنده آمریکایی نباید به شرکتی تعلق بگیرد که با ایران وارد معامله شده است. ایران در فهرست حامیان تروریسم وزارت خارجه آمریکا قرار دارد و لغو تحریم ها علیه آن بی معنی است.


جودی بیکِر نظری کاملا مخالف با اشمیت دارد و در تبلیغات انتخاباتی خود تاکید می کند قطع بسته اعتبار مالی دولت برای کمپانی بوئینگ، فرصت های شغلی زیادی را در ایالت میزوری نابود می کند. وی در این باره گفت: من هم از قانون ممانعت از سرمایه گذاری اموال دولتی در کشورهایی که حامی تروریسم هستند حمایت می کنم؛ اما فراموش نکنید در قرارداد بوئینگ قرار نیست ما پولی به ایران پرداخت کنیم. در حقیقت به موجب این قرارداد، پول و سرمایه کلانی را به آمریکا وارد کرده ایم.


چهره های سرشناس دیگری نیز از حزب لیبرترین و گرین پارتی نیز برای حضور در انتخابات ریاست مالی ایالت میزوری اعلام کاندیداتوری کرده اند؛ اما اشمیت 41 و بیکِر 56 ساله به علت سوابق پربار سیاسی از بخت بیشتری برای انتخاب بهره مند هستند.تب داغ ایران در رقابت های انتخاباتی کنگره آمریکا
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات