طاها پخش

اسامی برگزیدگان اولین جشنواره استانی یاسین
برگزیدگان جشنواره سوره یاسین تجلیل شدند

اسامی 64 برگزیده اولین جشنواره استانی سوره مبارکه یاسین در چهارمحال و بختیاری اعلام شد.

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد؛

شهرکرد, چهارمحال و بختیاری, جشنواره استانی سوره مبارکه یس, اسامی برگزیدگان جشنواره استانی یاسین

شهرکرد, چهارمحال و بختیاری, جشنواره استانی سوره مبارکه یس
مدیرعامل اتحادیه موسسات قرآنی چهارمحال و بختیاری گفت: «اولین جشنواره سوره مبارکه یس» در 6 رشته قرائت تحقیق، ترتیل، فصیح خوانی، حفظ، تفسیر، و تحقیق و پژوهش با کمپانی 5 هزار نفر در استان برگزار شد.

مرضیه خسروی با اشاره به برگزاری مرحله اول این جشنواره در تیرماه امسال افزود: 400 نفر به مرحله نهایی راه یافتند و 64 نفر برگزیده نهایی شدند.

وی ادامه داد: در رشته قرائت مجموعاً 9 نفر به عنوان برتر معرفی شدند که حمیدرضا هاشمی از بروجن، محمدهادی طادی از شهرکرد و محمدمهدی توکلی از شهرکرد در رده سنی زیر 9 سال، محمد فتاحی از لردگان، حمیدرضا داودی از جونقان و امیر داوری از شلمزار در رده سنی 9 تا 16 سال و مهدی خدیبی از بروجن، سید ابراهیم حسینی از شهرکرد و عباس اسدی از بروجن در رده سنی بالای 16 سال رتبه های اول تا سوم را از آن خود کردند.

وی ادامه داد: در رشته ترتیل نیز سمانه میرزاخانی از شهرکرد، سمیرا امیری از لردگان و مریم طاهریان از فرخشهر در رده سنی 9 تا 16 سال و زهرا سلیمی از شهرکرد، الهام فانی از شهرکرد و نجمه ربیعی از شهرکرد در رده سنی بالای 16 سال، اول تا سوم شدند.

خسروی با اشاره به برگزاری آزمون رشته فصیح خوانی ویژه بزرگسالان اضافه کرد: در گروه بالای 45 سال بانوان این رشته، پریناز رحیمی از شهرکرد، صغری ایزدی از دستنا و انیس باقری از شهرکرد و در گروه بالای 50 سال برادران، سیاوش بابادی از لردگان و غلامحسین امانی از بن مقام های اول تا سوم را به دست آوردند.

وی گفت: در رشته حفظ و در بخش بانوان، ملینا نیکخواه از شهرکرد، نگار بوجان از سامان و فاطمه احمدی از بروجن در رده سنی زیر 9 سال، زهرا مداحیان از شهرکرد، زینب نجفی از فرخ شهر و زهرا احمدی از بروجن در رده سنی 9 تا 16 سال و فاطمه امانی از شلمزار، فاطمه نصیری از شهرکرد و رضوان اسماعیلی از شهرکرد در رده سنی بالای 16 سال رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

مدیرعامل اتحادیه موسسات قرآنی چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: در بخش آقایان رشته حفظ نیز محمدجواد فرج زاده از شهرکرد، امیرحسن جعفری از شلمزار و محمدجواد وطن خواه از شهرکرد در رده سنی زیر 9 سال، محمدرضا ویسی از لردگان، محمدمهدی اسلامی از شهرکرد و سید ابوالفضل کاظمی از شیخ شبان در رده سنی 9 تا 16 سال و علیرضا یزدانی از شهرکرد، ایوب حسین میرزایی از شهرکرد و سید سبحان حسینی از بروجن در رده سنی بالای 16 سال به ترتیب اول تا سوم شدند.

خسروی ادامه داد: در رشته تفسیر هم در بخش بانوان مائده حسینی از شلمزار، نرگس اسماعیلی از هفشجان و نگار ظفری از اردل در رده سنی 9 تا 16 سال، حدیثه بیگی از وردنجان، فیروزه صحراگرد از سامان و زینب صادقی از شلمزار در رده بالای 16 سال و در بخش آقایان محمدرضا ویسی از لردگان و علیرضا شاهرخی از لردگان در رده سنی 9 تا 16 سال و محمدرضا شریف پور از شهرکرد، سهراب کبیری از شهرکرد و عباس آبرود از لردگان در رده سنی بالای 16 سال رتبه های برتر را از آن خود کردند.

وی افزود: در رشته تحقیق و پژوهش نیز مریم حق وردی از شهرکرد، طاهره رئیسی از شهرکرد و زینب پیکار از شهرکرد رتبه های اول تا سوم را به دست آوردند.

خسروی همچنین گفت: در بخش برترین های سنی این رقابت قرآنی، از محمدجواد فرج زاده 4 و نیم ساله از شهرکرد در رده خردسالان و سیما مشرف از فرخ شهر در رده بزرگسالان تقدیر شد.

وی اضافه کرد: در بخش موسسات برتر قرآنی هم مسعود داوری از نسیم وحی شهرکرد و رضا فتاحی از نورالثقلین لردگان مشترکاً اول، فرشته امیری از الشفاء شهرکرد دوم و روح انگیز بهرامی از الرحمن شهرکرد و رؤیا قائدی از اهل بیت (ع) شهرکرد مشترکاً سوم شدند.

خسروی ادامه داد: در بخش خانه های قرآن شهری و روستایی نیز ناهید سبزیان از تسنیم شهرکرد اول و سیده زینب احمدی از صاحب الزمان (عج) شیخ شبان دوم شد.

وی افزود: حوا خاتون غفاری از مؤسسه حضرت رقیه (س) نافچ نیز در بخش برگزیدگان خاص و سکینه باقری از الشفاء شهرکرد در بخش خانواده برتر قرآنی مورد تقدیر قرار گرفتند.

خسروی یادآور شد: حسین ماندنی نیز به عنوان کارشاس برتر قرآنی در این رقابت ها معرفی شد.

در حال حاضر حدود 170 مرکز قرآنی اعم از موسسه و خانه های قرآنی شهری و روستایی در استان چهارمحال و بختیاری فعالیت دارد.

اسامی برگزیدگان پنجمین جشنواره «تئاتر شهر»
facebook google telegram twitter whatsApp