طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

فرهنگی و هنریمحسن رضایی رئیس مرکز تلویزیون تعاملی شد
پیام تسلیت محسن رضایی در پی شهادت محسن عبداللهی

معاون فضای مجازی سازمان صدا و سیما، با صدور حکمی دکتر محسن رضایی را به سمت "رئیس مرکز تلویزیون تعاملی" منصوب کرد.

محسن رضایی, رئیس مرکز تلویزیون تعاملی, انتصاب, محسن رضایی رئیس مرکز تلویزیون تعاملی

محسن رضایی, رئیس مرکز تلویزیون تعاملی, انتصاب

به نقل از حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، مهندس رضا قدیمی، معاون فضای مجازی سازمان صدا و سیما، با صدور حکمی، دکتر محسن رضایی را به سمت "رئیس مرکز تلویزیون تعاملی" منصوب کرد.

متن حکم انتصاب دکتر رضایی به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر محسن رضایی
نظر به مراتب تعهد، تخصص و سوابق اجرایی و مدیریتی جنابعالی ، به موجب این حکم به سمت "رئیس مرکز تلویزیون تعاملی " منصوب می شوید.

راه اندازی و ارائه خدمات تلویزیون تغاملی سازمان صداوسیما و تسهیل و تسریع ورود اپراتورهای IPTV و OTT غیرسازمانی به عرصه ارائه سرویس خدمات تلویزیون تعاملی، اعمال نظارت حاکمیتی بر اپراتورهای تلویزیون تعاملی همکار سازمان صداوسیما مبتنی بر مجوزهای صادره به آن ها و نیز قراردادهای فی مابین، افزایش ضریب نفوذ و گسترش نقاط تحت پوشش سرویس های تعاملی به کاربران منطقه ای بین المللی با تأکید بر کاربران کشورهای اسلامی به عنوان بخشی از آرایش جامع رسانه ای سازمان صداوسیما، بهره برداری از محتوای غنی موجود در آرشیو سازمان و سایر منابع برای تأمین محتوای مناسب در بستر تلویزیون تعاملی، تولید گسترده محتوای کیفی و جالب با استفاده از ظرفیت های موجود در کشور، همکاری و استفاده از ظرفیت های شبکه های رادیویی و تلویزیونی ملی و استانی و بسته بندی مناسب تولیدات آن ها برای ارائه جالب تر و هدفمند در بستر تلویزیون در جهت افزایش سواد رسانه ای و ترویج فرهنگ مدیریت زمان و محتوای قابل دریافت از فضای مجازی و سرویس های مرتبط با آن، ساماندهی بازار محتوای صوتی، تصویری و سرویس های ارزش افزوده قابل یکپارچه سازی با تلویزیون تعاملی به منظور تبادل محتوای قابل ارائه در سرویس های مذکور از جمله مأموریت ها و وظایف شما در این مرکز است.

از خداوند متعال توفیقات روز افزون شما را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مسئلت دارم.

رضا قدیمی / معاون فضای مجازی .
سازمان صدا و سیما طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران متولی راه اندازی تلویزیون های تعاملی است. با پیشرفت و رشد روزافزون فناوری های تولید و ارائه تصاویر، نسل آینده تلویزیون به سمت تلویزیون هوشمند (Smart TV) و تلویزیون تعاملی (interactive TV) در حرکت است.

تلویزیون هوشمند، یا تعاملی تلویزیونی است که به مخاطب اجازه می دهد با آن ارتباط فعال و دو طرفه برقرار کند، یعنی در این تلویزیون، اطلاعات علاوه بر اینکه از مرکز پخش به بیننده می رسد، از سوی بیننده نیز به مرکز پخش باز می گردد.

قابلیت جذاب سیستم های تلویزیون تعاملی آن است که توانایی آن را دارد تا هر دستگاه تلویزیون یا بیننده، محتوای دلخواه بیننده آن را در اختیار بگذارد. با این روش هر تلویزیون خانگی بر اساس سلیقه، علاقه، تخصص و فضای فکری بیننده خود محتوای مخصوص به او را ارائه و در دسترس قرار خواهد داد.

"آی پی تی وی" مخفف Internet protocol Television است. سیستم IPTV نوعی سیستم تلویزیون تعاملی است که بر بستر شبکه IP اجرا شده است و برای عملکرد نیاز به اتصال شبکه و اینترنت دارد. دسترسی به خدمات اینترنتی، امکان خرید و فروش اینترنتی، استفاده از برنامه های آرشیوی صدا و سیما، دسترسی به سریال های متفاوت تلویزیونی و اطلاعات اضافی، بازگشت به گذشته، دسترسی به حداقل یک ماه برنامه های پخش شده در هر زمان و برخورداری از صداهای ماندگار در رادیو از قابلیت های این تلویزیون است.

محسن رضایی با آیت الله دستغیب دیدار کرد
facebook google telegram twitter whatsApp