طاها پخش

بازداشت 11 هزار قاچاقچی و توزیع کننده مواد مخدر
بازداشت دو توزیع کننده مواد مخدر دَر اراک

دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی گفت: طی 6 ماه گذشته 11 هزار و 149 نفر قاچاقچی و توزیع کننده مواد مخدر بازداشت شده و همچنین 15 باند قاچاق تهیه و توزیع منهدم شدند.

تبریز, بازداشت قاچاقچی, آذربایجان شرقی, بازداشت قاچاقچی توزیع کننده مواد مخدر

تبریز, دستگیری قاچاقچی, آذربایجان شرقی, توزیع کننده, موادمخدر

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛نصرتی در جلسه ستاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه مواد مخدر جزو پنج اولویت اصلی استان در چند سال اخیر بوده است، گفت: با تلاش فراوان در سال 93 به اولویت سوم و در سال گذشته به اولویت دوم استان تبدیل شد.

وی با بیان اینکه تنها استانی هستیم که با مدیریت از تهران بودجه ای دریافت نمی کنیم، گفت: در این راه همه خالصانه و با نیت نجات هموطن وارد عمل شدند.

نصرتی به تشریح فعالیت های ستاد مبارزه با مواد مخدر در سال گذشته پرداخت و گفت: به شکر پروردگار در مقابله با عرضه و درگیری مسلحانه هیچ موردی نبوده و شهیدی نیز وجود نداشت.

وی ادامه داد: عملیات پلیسی نسبت به سال های گذشته 21 درصد افزایش یافته و گروه های متلاشی شده نیز 28 درصد رشد داشته است.

دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان به فعالیت های بخش توسعه و مشارکت مردمی و سازمان مردم نهاد اشاره کرد و افزود: سال گذشته سه کارگاه فعال داشتیم که امسال به 11 کارگاه رسیده است.

نصرتی با بیان اینکه در سال های گذشته 60 نفر در کارگاه ها کار می کردند، ادامه داد: امروز 400 نفر مشغول به کار هستند که 300 نفر نیز آموزش دیده و در کنار خانواده در منازل مشغول کار هستند.

وی به مباحث عمرانی مرکز در خصوص مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان(ماده 16) اشاره کرد و گفت: این مرکز در زمینی به متراژ 4 هکتار است که اهم فعالیت های فرهنگی مذهبی آموزشی علاوه بر درمان صورت می گیرد.

نصرتی به تشریح بخش های متفاوت این مرکز پرداخت و گفت: انجمن NA، مراسم های مذهبی عزاداری مشاوره با روحانی و اشتغال در بخش قطعه سازی، خیاطی و تولید مصنوعات فلزی و خودرویی امکان شغل فراهم شده است.

دبیر ستاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به بیان عملکرد 6 ماهه پرداخت و افزود: 11 هزار و 149 نفر قاچاقچی و توزیع کننده مواد مخدر بازداشت شده و همچنین 15 باند قاچاق تهیه و توزیع منهدم شدند.

نصرتی به بیان مشکلات موجود در مرکز را چنین بیان کرد: میانگین 400 نفر بیمار در اینجا وجود دارد که با کمبود پزشک و روانپزشک مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه توان تهیه داروهای بیماران را نداریم، گفت: برخی از این افراد دارای بیماری هایی از قبیل هپاتیت و ایدز هستند که در مرکز دیگر نگهداری می شوند ولی با کمبود آمبولانس و دندانپزشکی مواجه هستیم.

نصرتی خاطرنشان کرد: مشکلات برق، آب و فاضلاب باعث پدیداری مشکلات فراوان در این مرکز شده است.

وی با بیان اینکه آینده این مرکز بسیار روشن است و روزی به صورت مستقل بر روی پای خود خواهد ایستاد، ادامه داد: برای رسیدن به این امر نیاز به همدلی و همیاری سایر دستگاه ها است.بازداشت 4 توزیع کننده مواد مخدر در محلات
facebook google telegram twitter whatsApp