طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیانتقاد پوتین از آمریکا
رژیم صهیونیستی انتقاد آمریکا را درباره شهرک های صهیونیست نشین بی مورد خواند

ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه دیروز در حاشیه نشست سران "بریکس" در " گوا " هند انتقادات تندی را علیه سیاست های آمریکا مطرح کرد و دولتمردان واشنگتن را به تلاش برای دشمن سازی از روسیه به منظور منحرف کردن توجه افکار عمومی این کشور از مشکلات عدیده داخلی شان متهم کرد.


پوتین

عصر ایران: ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه دیروز در حاشیه نشست سران "بریکس" در " گوا " هند انتقادات تندی را علیه سیاست های آمریکا مطرح کرد و دولتمردان واشنگتن را به تلاش برای دشمن سازی از روسیه به منظور منحرف کردن توجه افکار عمومی این کشور از مشکلات عدیده داخلی شان متهم کرد.

پوتین در واکنش به سوالات متفاوت خبرنگاران درباره تهدید های اخیر آمریکا مبنی بر اعمال تحریم هایی علیه روسیه به منظور تغییر سیاست های مسکو نسبت به سوریه، اعمال تحریم را یک سیاست شکست خورده و بی نتیجه دانست.

او با یادآوی بحران اوکراین تاکید کرد که تحریم های اعمالی کشورهای غربی علیه روسیه نه تنها جواب نمی دهد بلکه باعث سرسختی بیشتر مسکو در اعمال سیاست هایش خواهد شد.

پوتین با انتقاد از سیاست های واشنگتن در دو دهه گذشته بعد از فروپاشی شوروی ، کشور خود را مخالف آمریکا ندانست بلکه گفت مسکو مخالف سیاست های یکجانبه و تحمیل گرایانه واشنگتن علیه دیگر کشورهاست.

پوتین با رد اتهام دخالت روسیه در انتخابات آمریکا و " هک کردن سیستم داخلی حزب دموکرات آمریکا " به منظور افزایش شانس پیروزی دونالد ترامپ نامزد جنجالی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، به طور مقابل واشنگتن را متهم کرد که با خرج میلیارد ها دلار حتی از نزدیک ترین متحدان خود نیز جاسوسی می کند.

پوتین گفت: این اولین بار نیست که روابط دو جانبه واشنگتن – مسکو قربانی کمپین های انتخاباتی در آمریکا می شود. هر چیزی ار دوستان آمریکایی ما انتظار می رود. آیا ما نمی دانیم که آمریکایی ها از همه جاسوسی می کنند و حتی نزدیک ترین متحدان شان را هم شنود می کنند؟ آمریکا سالانه میلیاردها دلار هزینه سرویس مخفی (آژانس امنیت ملی آمریکا) خود می کند تا نه تنها از دشمانش بلکه از نزدیک ترین دوستانش هم جاسوسی کند."

پوتین گفت : روسیه نمی داند در فردای انتخاب رییس جمهور جدید در آمریکا چه اتفاقی خواهد افتاد. تا کنون هیلاری کلینتون رویکردی تهاجمی و خصمانه علیه روسیه را به نمایش گذاشته و دونالد ترامپ تنها در مساله مبارزه با تروریسم خواستار همکاری با روسیه شده است اما هیچ کسی نمی داند که بعد از انتخابات چه اتفاقی خواهد افتاد چون هر دو نامزد ممکن است رویکرد خود را بعد از انتخابات تغییر دهند.

پوتین با تاکید بر اینکه دولت آمریکا به منظور انحراف دادن افکار عمومی این کشور به دنبال ایجاد دشمن فرضی در خارج از مرزهای این کشور است، افزود:" عکس ایران و برنامه هسته ای این کشور  به عنوان یک دشمن و تهدید کارگر نبوده است و الآن به نظر می رسد تهدید روسیه را جایگزین آن کرده اند. از نظر من آمریکا از این کارت ویژه به طور موثری استفاده می کند."

او گفت روابط کشورش با آمریکا از دوره جنگ سرد بدتر نشده است.

پوتین تاکید کرد همه اختلافات بین دو کشور از زمان بحران تجزیه و جنگ داخلی یوگسلاوی آغاز شد. به گفته پوتین روابط واشنگتن و مسکو به علت اصرار آمریکا برای تحمیل و دیکته کردن سیاست هایش به دیگر کشورهای دنیا رو به وخامت رفته است.

انتقاد شدید امیر کویت از آمریکا
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات