طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ورزشیمسئولان ورزش به داد هندبال برسند | حیدرپور
امیدوارم دید مسئولان ورزش به هندبال تغییر کند | رحیمی

بازیکن تیم ملی هندبال گفت: اگر مسئولان ورزش به داد هندبال ایران نرسند، باید فاتحه این رشته را خواند.

بازیکن تیم ملی, فدراسیون هندبال, هندبال, حیدرپور مسئولان ورزش هندبال برسند

بازیکن تیم ملی, فدراسیون هندبال, هندبال, باشگاه های لیگ برتر

مجتبی حیدر پور در مصاحبه با خبرنگار توپ و تور گروه ورز باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: حالت بسیار بدی در هندبال حاکم شده و جبران ناپذیر است اگر مسئولان به زودی به فکر نباشند ،قطعا هندبال ایران دیگر وجود نخواهد داشت و باید فاتحه اش را خواند. مهدوی با کسالتی که داشت نتوانست کاری از پیش ببرد و کارهای مورد نظرش را محقق کند، چرا که اطرافیان وی دچار مشکل بودند، کسانی که در فدراسیون بودند و یا در کنار وی بودند، کمک خوبی به او نکردند.

وی در خصوص پیشنهاد باشگاههای لیگ برتر به ملی پوشان گفت: پیشنهاد باشگاه ها بسیار ناچیز است و حتی هزینه ایاب ذهاب بازیکنان تامین نمی شود، دیگر تمایلی به امضا قرارداد و بازی در تیم ها ندارم. به طور مثال پیشنهادی داشتم که نصف مبلغ سال گذشته بود و زمانی که من در مورد آن مبلغ احساس نارضایتی کردم به من گفتند در این شرایط تیمی وجود ندارد. با این شرایط من به شخصه تمایلی به بازی در لیگ ندارم.

حیدر پور در خصوص تاریخ لیگ برتر هندبال افزود: متاسفانه تاریخ برگزاری لیگ برتر هندبال هنوز مشخص نیست و هر ماه از سوی مسئولان به تعویق می افتد.

وی افزود: به عقیده من دیگر امیدی به هندبال نیست و یا این رشته کم کم ،در این شرایط باید خداحافظی کرد. شرایط فدراسیون هندبال نامناسب است و به نظر من انتخاب های اشتباه پشت سرهم به لیگ برتر ضربه وارد کرد. فصل گذشته منیزیم تیم قهرمان شد اما فدراسیون تیم دوم لیگ را به عنوان تیم برتر لیگ انتخاب کرد. شاید بهتر بود از عنوان پدیده استفاده کنند نه اینکه تیم دوم برترین تیم باشد. همین مسائل باشگاه ها را دلسرد کرد. شاید باشگاه های هندبال مشکلی در بودجه و پرداخت ندارند اما وقتی شاهد سردی و دو دستگی مسئولان هستند ترجیح می دهند کناره گیری کنند.

حیدر پور تصریح کرد: عدم ثبات مدیریت و تغییرات مداوم در فدراسیون از دلایل مهم تخریب شدن فدراسیون هندبال است. با این شرایط اسفناک ترجیح می دهم دیگر با این شرایط هندبال نباشم و در لیگ بازی نکنم. حتی دیگر انگیزه برای تمرین کردن هم ندارم و وقتی شرایط لیگ جدید و تاخیرهای مداوم در شروع آن و بی پولی تیم ها را دیدم و از طرفی مبلغ قرار داد فصل گذشته را نیز دریافت نکردم، بی انگیزه شدم.

سال گذشته تیم منیزیم فردوس (قهرمان لیگ برتر هندبال)50 تا 70 درصد ار قرارداد بازیکنان را پرداخت نکرد ،یک سال زحمت کشیدیم و بی نتیجه ماندیم. دو سال است که درآمدی ندارم و کسی نیز از ما حمایت نکرد، از طرفی هم وزارت ورزش و جوانان نیز اصلا به هندبال توجه نمی کند. هندبال لیگ مستمر و پخش تلویزیونی ندشته و از طرفی هم در جهان و آسیا عنوانی ندارد و پس از راهیابی به جام جهانی نگاه به این رشته در وزارت ورزش تغییر کرد.

وی در خصوص باشگاههای لیگ خاطر نشان کرد:. تیم هایی هم که هستند بیشتر دوست دارند با بازیکنان بومی خود در لیگ شرکت نمایند و چون پخش تلویزیونی ندارند همین مسئله انگیزه تیم ها را کم می کند.

من 5 سال در تیم ثامن الحجج بودم این تیم بهترین تیم لیگ بود و قبل از پایان لیگ تسویه حساب می کرد اما بعد از حضور در منیزیم نتوانستم قراردادم را دریافت کنم. البته بسیاری از بازیکنان از سال های قبل طلب های زیادی دارند ،مگر تیم هایی که صاحب نام بودند که به خاطر آبرو و نام تیم بدهی های خود را پرداخت کردند.

وی در ادمه گفت: منیزیم تنها یک تیم هندبال داشت. در هندبال این قانون وجود ندارد که شرایط حضور تیم ها در فصل بعد تسویه حساب با بازیکنان باشد. اکبری، سرپرست فدراسیون در مورد دستمزد بازیکنان صحبت کرد، در حالیکه بسیاری از باشگاه هایی که در هندبال حضور دارند در سایر رشته ها هم تیمداری می کنند و مشکل مالی ندارند و میلیاردی پرداخت می کنند. سپاهان و مس در فوتبال هزینه های زیادی می کنند اما در هندبال حاضر نیستند خرج کنند.

حیدر پور در پایان خاطر نشان کرد: متاسفانه فقط زمانی که مسابقات و اردو باشد از طرف مسئولان فدراسیون با ما تماس گرفته می شود، از زمان حضور اکبری در فدراسیون حتی یک تماس هم در خصوص مشخص شدن ملی پوشان، با بازیکنان گرفته نشده است .

فیلم مراسم افطاری رییس جمهور با مسئولان ورزش
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات